NASLOVNICA / Novosti / Jeste li primijetili prelet ždralova?

Jeste li primijetili prelet ždralova?

Autor: Martina Lovrak Ivanov

04. studenoga 2012.

U organizaciji Hrvatskog društva za zaštitu ptica i prirode možete sudjelovati u međunarodnom bilježenju ove egzotične ptice radi sakupljanja podataka o nedovoljno poznatim seobenim pravcima i lokacijama za odmor ove neobične ptice potrebnih za njihovu zaštitu.  U vrijeme seobe okupljaju se u velika jata u V formaciji.

Ždralovi su ptice koje posljednje odlaze u toplije krajeve čime prelijeću i Hrvatsku. Svoja zapažanja javite učiteljici prirode i biologije. Jato možete prepoznati kao skupinu od više od 50 vrlo tamnih ptica , ispruženih vratova, sa dugim krilima raspona oko dva metra i zaobljenih vrhova. Možete ih zapaziti za vrijeme dnevnog hodanja do škole i povrtaka kući.

Učiteljica: Martina Lovrak Ivanov

Priloženi dokumenti:
853_750x-ptice-zdralovi.jpg

Ostale obavijesti

05. srpnja 2021.

Svečana dodjela svjedodžbi osmašima i proglašenje učenika generacije

Danas je u velikoj dvorani naše škole održana skromna, no svečana dodjela svjedodžbi učenicima osmih razreda. Okupljenim osmašima s nekoliko […]

05. srpnja 2021.

Preuzet paket za projekt Crvenog križa Sigurnije škole i vrtići

U našu školu stigle su torbe prve pomoći koje će biti podrška u projektu Crvenog križa koji je odobrilo Ministarstvo […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content