NASLOVNICA / Novosti / Jeste li primijetili prelet ždralova?

Jeste li primijetili prelet ždralova?

Autor: Martina Lovrak Ivanov

04. studenoga 2012.

U organizaciji Hrvatskog društva za zaštitu ptica i prirode možete sudjelovati u međunarodnom bilježenju ove egzotične ptice radi sakupljanja podataka o nedovoljno poznatim seobenim pravcima i lokacijama za odmor ove neobične ptice potrebnih za njihovu zaštitu.  U vrijeme seobe okupljaju se u velika jata u V formaciji.

Ždralovi su ptice koje posljednje odlaze u toplije krajeve čime prelijeću i Hrvatsku. Svoja zapažanja javite učiteljici prirode i biologije. Jato možete prepoznati kao skupinu od više od 50 vrlo tamnih ptica , ispruženih vratova, sa dugim krilima raspona oko dva metra i zaobljenih vrhova. Možete ih zapaziti za vrijeme dnevnog hodanja do škole i povrtaka kući.

Učiteljica: Martina Lovrak Ivanov

Priloženi dokumenti:
853_750x-ptice-zdralovi.jpg

Ostale obavijesti

01. srpnja 2022.

Uspjeh učenika na kraju nastavne godine

Na kraju nastavne godine uspjeh učenika naše škole je slijedeći: Ukupan broj učenika na kraju nastavne godine: 656 Redovni program: […]

01. srpnja 2022.

Maturalno putovanje 8. a razreda

Od 15. 6. do 19. 6. 2022. učenici 8. A razreda u pratnji svojeg razrednika Milana Kosa i učitelja Zorana […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content