NASLOVNICA / Novosti / Jeste li primijetili prelet ždralova?

Jeste li primijetili prelet ždralova?

Autor: Martina Lovrak Ivanov

04. studenoga 2012.

U organizaciji Hrvatskog društva za zaštitu ptica i prirode možete sudjelovati u međunarodnom bilježenju ove egzotične ptice radi sakupljanja podataka o nedovoljno poznatim seobenim pravcima i lokacijama za odmor ove neobične ptice potrebnih za njihovu zaštitu.  U vrijeme seobe okupljaju se u velika jata u V formaciji.

Ždralovi su ptice koje posljednje odlaze u toplije krajeve čime prelijeću i Hrvatsku. Svoja zapažanja javite učiteljici prirode i biologije. Jato možete prepoznati kao skupinu od više od 50 vrlo tamnih ptica , ispruženih vratova, sa dugim krilima raspona oko dva metra i zaobljenih vrhova. Možete ih zapaziti za vrijeme dnevnog hodanja do škole i povrtaka kući.

Učiteljica: Martina Lovrak Ivanov

Priloženi dokumenti:
853_750x-ptice-zdralovi.jpg

Ostale obavijesti

26. studenoga 2021.

NAJAVA: Volonterska akcija

Školski filantropski klub „IZVOR DOBROTE“ Osnovna škola Đurđevac POZIV ZA UKLJUČIVANJE U VOLONTERSKU AKCIJU Poštovani, U sklopu rada Školskog filantropskog […]

24. studenoga 2021.

Zasadi drvo ne budi panj

Naša škola se i ove godine prijavila u nacionalnu kampanju “Zasadi drvo ne budi panj”. U srijedu 24.11. 2021. godine […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content