NASLOVNICA / Novosti / Jeste li primijetili prelet ždralova?

Jeste li primijetili prelet ždralova?

Autor: Martina Lovrak Ivanov

04. studenoga 2012.

U organizaciji Hrvatskog društva za zaštitu ptica i prirode možete sudjelovati u međunarodnom bilježenju ove egzotične ptice radi sakupljanja podataka o nedovoljno poznatim seobenim pravcima i lokacijama za odmor ove neobične ptice potrebnih za njihovu zaštitu.  U vrijeme seobe okupljaju se u velika jata u V formaciji.

Ždralovi su ptice koje posljednje odlaze u toplije krajeve čime prelijeću i Hrvatsku. Svoja zapažanja javite učiteljici prirode i biologije. Jato možete prepoznati kao skupinu od više od 50 vrlo tamnih ptica , ispruženih vratova, sa dugim krilima raspona oko dva metra i zaobljenih vrhova. Možete ih zapaziti za vrijeme dnevnog hodanja do škole i povrtaka kući.

Učiteljica: Martina Lovrak Ivanov

Priloženi dokumenti:
853_750x-ptice-zdralovi.jpg

Ostale obavijesti

07. prosinca 2022.

Bili smo na frekvenciji 87.6 Mhz!

Nas desetak učenika iz 7.d i 7.e razreda u utorak smo, kao nastavak razgovora o medijima na grupi  „Medijska pismenost“, […]

06. prosinca 2022.

Sveti Nikola posjetio Odjel za učenike s teškoćama u razvoju

Povodom blagdana svetog Nikole, volonteri udruge “Ruka u ruci” koju čine učenici gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva pod vodstvom pedagoginje Jasne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content