NASLOVNICA / Novosti / Jesen na Bilogori

Jesen na Bilogori

22. listopada 2017.

Učenici Područne škole Budrovac iskoristili su prekrasan jesenji dan da sa svojom učiteljicom Olgom Lazar, 20. listopada 2017., obilježe Međunarodni dan pješačenja i pozdrave dolazak jeseni.

Nastavni dan započet u školskim klupama nastavili su u prirodi, šetnjom pitomim obroncima Bilogore do Prokljuvanaca. Da se putem ne izgube, orijentirali su se u prostoru pomoću kompasa i Sunca te uživali u ljepotama bilogorskog zavičaja, u šumama i livadama. Ponovili su nastavne sadržaje iz prirode i društva vezane uz godišnje doba jesen, orijentaciju u prostoru te živu prirodu i uvjete života. Brali su jesenske šumske plodove, šuštali po lišću, slušali šum toplog jesenskog vjetra u krošnjama drveća te uživali u ljepotama boja šarenog lišća.

Izvanučioničku nastavu završili su druženjem u Prokljuvancima kod roditelja učenice Marije Karlović koji su srdačno i gostoljubivo dočekali male istraživače i putnike te ih počastili ukusnim obrokom i pečenim kestenima. Odmorni i siti, ubrzo su nastavili igru i druženje, a najveselije je bilo kad su svi zajedno, mali i veliki, zaigrali igru graničara. Rumeni obrazi i zadovoljni osmijesi učenika još jednom su potvrdili da se najljepše i najlakše uči u prirodi uz svoje školske prijatelje.

Veliko hvala roditeljima učenice Marije Karlović na gostoprimstvu i obitelji Zebec.

Učiteljica Olga Lazar

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.