NASLOVNICA / Novosti / Jesen na Bilogori

Jesen na Bilogori

06. studenoga 2015.

U želji da pobliže upoznaju šumu u jesen te njezin biljni i životinjski svijet, učenici Područne škole Budrovac sa svojom su učiteljicom Olgom Lazar 29. listopada 2015. ostvarili dio nastavnog dana u šumi na prekrasnim obroncima Bilogore.

Tamo ih je odveo roditelj učenika i šumar, Đuro Mihočka te im otkrio čari šume. Učenike je poučio o vrstama šuma zavičajne regije, o njezinim stanovnicima, pokazao im plodove šume, ukazao na razliku između jestivih i otrovnih šumskih plodova te ih upozorio na najotrovniju gljivu zelenu pupavku. Objasnio je kako lovci brinu o životinjama zimi te pokazao hranilišta za srne i divlje svinje. U šumi su učenici ponovili i orijentaciju u prostoru, uočili promjene na drveću i šarene boje lišća te zapjevali Jesensku pjesmu i Molbu gljive muhare. Šetnja šumom i trčanje po mekom šumskom tlu posutom žutim lišćem, umorilo je male istraživače te su na kraju počašćeni i okrijepljeni pečenim kestenima i sokom. Ovom terenskom nastavom, učenici su ostvarili su dio svog ovogodišnjeg projekta Jesenski plodovi zavičaja i obilježili Međunarodni dan pješačenja.

Veliko hvala na suradnji i pomoći u radu gospodinu Đuri Mihočka, na organizaciji i provedbi poučnog, interesantnog i nadasve drugačijeg i zabavnijeg nastavnog dana.

04. listopada 2022.

Saziv vijeća roditelja – 6. 10. 2022.

U privitku se nalazi poziv za održavanje konstituirajuće sjednice Vijeća roditelja OŠ Đurđevac.

04. listopada 2022.

Zaziv Duha Svetoga u Odjelu za učenike s teškoćama u razvoju

U srijedu, 28.rujna 2022., učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju sa svojim su učiteljicama sudjelovali na svetoj misi […]