NASLOVNICA / Novosti / Jedanaesta Mala olimpijada učenika područnih škola

Jedanaesta Mala olimpijada učenika područnih škola

Autor:

11. rujna 2018.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena sa svojim su učiteljicama Olgom Lazar, Silvijom Topolčić i Martinom Krajcar Baltić te učiteljem Davorom Šokecom obilježili 11. rujna 2018., Hrvatski olimpijski dan nizom zajedničkih aktivnosti.

Okupili su se u Područnoj školi Sirova Katalena gdje su dočekali učitelja tenisa Marija Lončarića koji je govorio o važnosti bavljenja sportom te o osnovama tenisa nakon čega su znatiželjni učenici uzeli u ruke teniske rekete te se poigrali teniskim lopticama. Uslijedio je sat prirode i društva na kojem su u posjet došli djelatnik HAK-a Đurđevac Pero Krešić i djelatnik Prometne policije Marijan Domović. Oni su male učenike poučili o tome kako se sigurno kretati prometnicom  te ih upoznali s opasnostima koje prijete u prometu. Članovi DVD-a Sirova Katalena pripremili su ukusan i zdrav doručak za sve, nakon čega su osnaženi mali olimpijci bili spremni za sportska natjecanja i jedanaestu po redu Malu olimpijadu učenika područnih škola. Učenici su se povedeni geslom olimpijskih igara: „brže, više, jače“, natjecali u četiri sportske discipline i postigli sljedeće rezultate: učenici prvog razreda natjecali su se u brzom trčanju s provlačenjem ispod prepreka. Prvo mjesto osvojili su Andreja Plazek iz PŠ Mičetinac i Daniel Vedriš iz PŠ Čepelovac, drugo mjesto Gabriela Tomašek iz PŠ Čepelovac i Šimun Petrović iz PŠ Mičetinac, a treće mjesto Tena Marinić Koruc iz PŠ Budrovac te Matej Bajsar iz PŠ Sirova Katalena i Marko Šokec iz PŠ Budrovac. Učenici drugog razreda natjecali su se u brzom trčanju s preprekama. Zlatnu medalju osvojili su Barbara Lovrak i Leo Šokec iz PŠ Budrovac, srebrnu medalju Emanuela Ščetinec iz PŠ Sirova Katalena i Fran Zebec iz PŠ Budrovac, a brončanu medalju Nikolina Fuk i Andrija Petreković iz PŠ Sirova Katalena. Učenici trećeg razreda natjecali su se u brzom vođenju nogometne lopte. Prvo mjesto osvojili su Lorena Čorba i Tomislav Derges iz PŠ Čepelovac, drugo Josip Žilić iz PŠ Čepelovac  te treće mjesto Karlo Tomrlin iz PŠ Čepelovac. Učenici četvrtog razreda natjecali su se u gađanju lopticom u cilj. Zlatnu medalju osvojili su Mia Pleško iz PŠ Čepelovac i Tino Mihočka iz PŠ Budrovac, srebrnu medalju zaslužili su Marija Elizabeta Vedriš i Robert Tomrlin iz PŠ Čepelovac , a brončanu medalju Elina Bajrektarević iz PŠ Budrovac i Antonio Vrabec iz PŠ Sirova Katalena. Održavanje Male olimpijade učenika područnih škola svojim je dolaskom podržao gradonačelnik grada Đurđevca Hrvoje Janči, dok je medalje najuspješnijim učenicima podijelio ravnatelj naše škole Danijel Domišljanović. Sretni i uzbuđeni, nagrađeni učenici tješili su svoje prijatelje koji nisu osvojili nagrade riječima: Nije važno pobijediti, već je važno sudjelovati i time pokazali da imaju veliko i toplo srce. Susret je završen igrom nakon čega su se učenici uputili svojim kućama. Hvala roditeljima učenika PŠ Sirova Katalena i DVD-u Sirova Katalena što su gostoljubivo dočekali i počastili doručkom i kolačima svoje male goste i njihove učitelje.

Olga Lazar, učiteljica PŠ Budrovac

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content