NASLOVNICA / Novosti / IZLOŽBA O ČOVJEČJOJ RIBICI U NAŠOJ ŠKOLI!!!

IZLOŽBA O ČOVJEČJOJ RIBICI U NAŠOJ ŠKOLI!!!

Autor: Martina Lovrak Ivanov

26. travnja 2015.

        

Naša škola domaćin je  putujuće izložbe o čovječjoj ribici i podzemlju koju organizira Hrvatsko herpetološko društvo-Hyla (http://www.hhdhyla.hr/) u sklopu projekta " Istraživanje čovječje ribice" kojeg financira švicarska fondacija MAVA

U našoj školi izložbu možete pogledati u holu škole od 22. do 30. travnja a nakon toga se seli u drugu školu.       

Izložba se sastoji od 10 pingvin plakata (200 cm visina * 85 cm širina) – svaki pingvin plakat ima svoj zasebni stalak na kojem samostalno stoji. 

Teme svakog plakata: 1. O projektu (koliko traje, koje su aktivnosti i ciljevi) 2. Što je krš? (općenito) 3. Podzemne vode u kršu (kako voda dolazi u podzemlje) 4. Istraživanje podzemlja (o speleologiji i speleoronjenju)  5. Čudesne životinje podzemlja 6. Čovječa ribica – najveći stanovnik podzemlja  7. Rasprostranjenost čovječe ribice u Hrvatskoj (karta i opis lokaliteta) 8. Istarska/Dinarska (priča o dvije vrste ) 9. Ugrožavanje čovječe ribice (utjecaj čovjeka, zagađenja, invazivne vrste …itd)  10. Čovječja ribica među nama (zanimljivosti, kako možemo pomoći, edukacija…)

U svim razredima prezentaciju o čovječjoj ribici su prezentirali u proteklom tjednu vrijedni ekolozi naše škole. Među njima se nalaze Sara Kucel, Gabriela Barberic, Maja Blažok, Anamarija Đuričić, Matea Kovačev, Larica, Međimurec, Valentin Derežić, Valentina Patačko te Lara Vuković.  

             voditeljica ekološke družine Martina Lovrak Ivanov 

Ostale obavijesti

29. ožujka 2023.

Paola Šestak pozvana na državno Natjecanje iz povijesti

Nakon održanih županijskih natjecanja, Agencija za odgoj i obrazovanje objavila je popise pozvanih učenika na državno Natjecanje iz povijesti. Među […]

29. ožujka 2023.

Predstavljanje slikovnice Priča jedne pčelice učitelja Davora Šokeca

Dana 29. ožujka 2023. g. organiziran je književni susret u maloj dvorani s našim učiteljem Davorom Šokecom koji je održao […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content