NASLOVNICA / Novosti / IZLOŽBA O ČOVJEČJOJ RIBICI U NAŠOJ ŠKOLI!!!

IZLOŽBA O ČOVJEČJOJ RIBICI U NAŠOJ ŠKOLI!!!

Autor: Martina Lovrak Ivanov

26. travnja 2015.

        

Naša škola domaćin je  putujuće izložbe o čovječjoj ribici i podzemlju koju organizira Hrvatsko herpetološko društvo-Hyla (http://www.hhdhyla.hr/) u sklopu projekta " Istraživanje čovječje ribice" kojeg financira švicarska fondacija MAVA

U našoj školi izložbu možete pogledati u holu škole od 22. do 30. travnja a nakon toga se seli u drugu školu.       

Izložba se sastoji od 10 pingvin plakata (200 cm visina * 85 cm širina) – svaki pingvin plakat ima svoj zasebni stalak na kojem samostalno stoji. 

Teme svakog plakata: 1. O projektu (koliko traje, koje su aktivnosti i ciljevi) 2. Što je krš? (općenito) 3. Podzemne vode u kršu (kako voda dolazi u podzemlje) 4. Istraživanje podzemlja (o speleologiji i speleoronjenju)  5. Čudesne životinje podzemlja 6. Čovječa ribica – najveći stanovnik podzemlja  7. Rasprostranjenost čovječe ribice u Hrvatskoj (karta i opis lokaliteta) 8. Istarska/Dinarska (priča o dvije vrste ) 9. Ugrožavanje čovječe ribice (utjecaj čovjeka, zagađenja, invazivne vrste …itd)  10. Čovječja ribica među nama (zanimljivosti, kako možemo pomoći, edukacija…)

U svim razredima prezentaciju o čovječjoj ribici su prezentirali u proteklom tjednu vrijedni ekolozi naše škole. Među njima se nalaze Sara Kucel, Gabriela Barberic, Maja Blažok, Anamarija Đuričić, Matea Kovačev, Larica, Međimurec, Valentin Derežić, Valentina Patačko te Lara Vuković.  

             voditeljica ekološke družine Martina Lovrak Ivanov 

Ostale obavijesti

22. veljače 2024.

Jakov Ovnić na međunarodnom natjecanju osvojio drugu nagradu

U Novom Marofu je od 13. do 17. veljače 2024. održano Međunarodno natjecanje učenika osnovnih glazbenih škola “Mladi Padovec”. Jakov […]

19. veljače 2024.

Stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika

Prvi dan drugog dijela zimskog odmora učenika u Osnovnoj školi Đurđevac bilo je radno za učitelje i stručne suradnike Osnovne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content