NASLOVNICA / Novosti / IZLOŽBA O ČOVJEČJOJ RIBICI U NAŠOJ ŠKOLI!!!

IZLOŽBA O ČOVJEČJOJ RIBICI U NAŠOJ ŠKOLI!!!

Autor: Martina Lovrak Ivanov

26. travnja 2015.

        

Naša škola domaćin je  putujuće izložbe o čovječjoj ribici i podzemlju koju organizira Hrvatsko herpetološko društvo-Hyla (http://www.hhdhyla.hr/) u sklopu projekta " Istraživanje čovječje ribice" kojeg financira švicarska fondacija MAVA

U našoj školi izložbu možete pogledati u holu škole od 22. do 30. travnja a nakon toga se seli u drugu školu.       

Izložba se sastoji od 10 pingvin plakata (200 cm visina * 85 cm širina) – svaki pingvin plakat ima svoj zasebni stalak na kojem samostalno stoji. 

Teme svakog plakata: 1. O projektu (koliko traje, koje su aktivnosti i ciljevi) 2. Što je krš? (općenito) 3. Podzemne vode u kršu (kako voda dolazi u podzemlje) 4. Istraživanje podzemlja (o speleologiji i speleoronjenju)  5. Čudesne životinje podzemlja 6. Čovječa ribica – najveći stanovnik podzemlja  7. Rasprostranjenost čovječe ribice u Hrvatskoj (karta i opis lokaliteta) 8. Istarska/Dinarska (priča o dvije vrste ) 9. Ugrožavanje čovječe ribice (utjecaj čovjeka, zagađenja, invazivne vrste …itd)  10. Čovječja ribica među nama (zanimljivosti, kako možemo pomoći, edukacija…)

U svim razredima prezentaciju o čovječjoj ribici su prezentirali u proteklom tjednu vrijedni ekolozi naše škole. Među njima se nalaze Sara Kucel, Gabriela Barberic, Maja Blažok, Anamarija Đuričić, Matea Kovačev, Larica, Međimurec, Valentin Derežić, Valentina Patačko te Lara Vuković.  

             voditeljica ekološke družine Martina Lovrak Ivanov 

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content