NASLOVNICA / Novosti / Interviju s našom umirovljenicom Nadom Flamacetom
Autor:
06. lipnja 2013.
Svake školske godine poneki djelatnik ode u zasluženu mirovinu. Ove je školske godine došao red na učiteljicu razredne nastave Nadu Flamacetu.
Odlučili smo razgovarati s njom o dugogodišnjim školskim uspomenama.
Kakav je osjećaj ući u školu, ali sad bez učiteljskih obaveza?
Lijep, bezbrižan i ponosan. Rado navratim nadajući se da ću sresti draga lica svojih bivših učenika i kolega.
Tko je zaslužan za Vaš poziv učiteljice?
Za to je zaslužan moj suprug koji je već radio kao učitelj u ovoj školi.
Koje osobine treba imati dobar učitelj?
Mora imati ljubav prema djeci, razumijevanje, pravednost, dosljednost i upornost.
Mislite li da odgoj učenika dolazi od kuće ili su za to zaslužne odgojne ustanove poput vrtića ili škole?
Dijete se odgaja od rođenja, dakle odgoj dolazi od kuće. Odgajatelji i učitelji samo bi trebali pravilno usmjeravati i nadograđivati odgojne postupke, ali ih na žalost često moraju ispravljati.
Kojih se trenutak iz škole rado prisjećate?
Rado se sjećam susreta s prvašićima, malih zbunjenih glavica i uplakanih očiju te uspjeha koje su kasnije postizali.
Jeste li bili stroga učiteljica?
Jesam. Tražila sam dosljedno poštivanje kućnog reda škole i odgovoran odnos prema učenju. U ocjenjivanju sam nastojala biti pravedna iako sam se ponekad preispitivala jesam li kod nekog učenika pogriješila.
Što mislite je li važnije znanje ili zalaganje?
Velikim zalaganjem i odgovornošću svaki učenik može steći mnoga znanja i vještine.
Koliko ste godina radili u školstvu?
Radila sam četrdeset godina i sretna sam što sam cijeli život radila posao koji sam istinski voljela.
Vodili ste ritmičku grupu. Odakle ste crpili koreografske ideje za nastupe?
Volim pjesmu i ples pa sam s velikim užitkom radila koreografije. Kad pronađeš glazbu koja te ponese, nije teško napraviti i uvježbati koreografiju.
Kako provodite vrijeme bez nas?
Sada sam se posvetila unucima: Avi, Viti, Danu i Tianu i oni su popunili prazninu koja je ostala jer moj svijet su djeca.
I za kraj…Što biste poručili svojim kolegama i učenicima naše škole?
Kolegama da i dalje s puno ljubavi i entuzijazma nastave s radom, a učenicima da marljivo uče jer će im na kraju trud biti nagrađen, da slušaju i poštuju učitelje jer oni ih svojom stručnošću i naobrazbom vode kroz školovanje kako bi postali pošteni i uspješni ljudi.
Novinarska grupa
10. lipnja 2026.
10. lipnja 2026. godine u Odjelima za učenike s teškoćama održana je podjela priznanja i nagrada učenicima Odjela koji su […]
10. lipnja 2026.
U utorak, 9. lipnja 2026. godine, učenici osmih razreda naše škole (8.a, 8.b, 8.c i 8.d) u pratnji svojih razrednika […]