NASLOVNICA / Novosti / Interaktivna izložba "Upoznaj Zemlju - zaviri u mikroskop!"

Interaktivna izložba “Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop!”

Autor:

13. prosinca 2016.

U utorak, 13. 12. 2016. godine, u maloj sportskoj dvorani naše škole, postavljena je interaktivna izložba „Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop!“ 

Izložbu su pripremili djelatnici Hrvatskog geološkog instituta kako bi učenicima naše škole predstavili geologiju kao prirodnu znanost.

Dr. Lidija Galović učenike je upoznala sa različitim vrstama stijena i minerala pokazujući im uzorke koji su izloženi. Ispričala je učenicima kako nastaju različite vrste stijena te gdje se u prirodi mogu pronaći.

Dr. Hrvoje Posilović je učenicima pokazao stijene koje su nastale od ostataka izumrlih životinja. Učenici su razgledali različite fosile i otkrili kako se zovu životinje čiji fosili su izloženi. Nakon toga su pod mikroskopom pogledali neke minerale i mikrofosile, fosilizirane ostatke mikroskopski sitnih praživotinja.  

Ovom prilikom zahvaljujemo djelatnicima Hrvatskog geološkog instituta Dr. Lidiji Galović i Dr. Hrvoju Posiloviću koji su učenike upoznali sa geologijom i na zanimljiv način im predstavili različite uzorke stijena, minerala i fosila.

Ostale obavijesti

20. svibnja 2022.

Završeno državno Natjecanje iz astronomije u našoj školi

Prigodnim kratkim programom, dodjelom zahvalnica svim sudionicima ovogodišnjeg državnog Natjecanja iz astronomije i proglašenjem najuspješnijih mladih astronoma u Hrvatskoj u […]

20. svibnja 2022.

Videosnimka otvorenja državnog Natjecanja iz astronomije

Na dolje navedenoj poveznici možete pogledati videosnimku otvorenja državnog Natjecanja iz astronomije u OŠ Đurđevac https://youtu.be/KmGbSK4YDRo Ovim putem čestitamo svim […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content