NASLOVNICA / Novosti / Integrirani dan u PŠ Čepelovac

Integrirani dan u PŠ Čepelovac

Autor:

11. travnja 2018.

Iako nije mjesec  listopad, jabuka je za nas male i velike uvijek bila i ostala KRALJICA VOĆA.

Tako je u PŠ Čepelovac, u utorak  10. travnja 2018. g. započeo integrirani dan na temu Zdravlje – Jabuka.

Nakon uvodne motivacije učenici su odigrali igru kušanja okusa. Među različitim voćem pronalazili su jabuku. Nepce je bilo zadovoljeno i niti jedan učenik nije pogriješio u raspoznavanju okusa. Kroz čitanje pjesme Luke Paljetka  „Jabuke“, učenici su maštovito odrađivali pripremljene zadatke. U izmišljanju rime na kraju kitica bilo je vrlo smiješnih ali i pametnih riječi.

U jezičnom izražavanju pisano su opisali jabuku. Iz opisa se moglo iščitati koliko zapravo znaju o jabukama.

U istraživačkom radu služili su se internetom, brošurama, knjigama i časopisima kako bi što više saznali o jabuci, toj kraljici voća. Nešto su znali, ali su puno toga novoga saznali. Naglasak je bio na važnosti jabuke za zdravlje. Svaka je grupa imala poseban zadatak, a u izvješću svoje su jabučice s tekstom zalijepili na zajednički plakat.

Vrijedne su mame pomogle u spravljanju čipsa od jabuka s cimetom. Ovim putem im se zahvaljujem. Kako izgleda stablo jabuke u proljeće učenici su naslikali temperom. Tijekom slikanja pjevali smo poznatu pjesmu Kikića  „Jabuko, jabučice“,  a kasnije smo i zaplesali.

Na kraju smo se počastili ispečenim čipsom od jabuke s cimetom, kojim su učenici bili oduševljeni.

Zaključili smo kako volimo jabuke i da ćemo ih radi zdravlja i dalje svakodnevno konzumirati.

JABUKA JE SLATKO VOĆE KOJE SVAKO DIJETE HOĆE! smiley

Ostale obavijesti

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content