NASLOVNICA / Novosti / Integrirani dan u PŠ Čepelovac

Integrirani dan u PŠ Čepelovac

Autor:

11. travnja 2018.

Iako nije mjesec  listopad, jabuka je za nas male i velike uvijek bila i ostala KRALJICA VOĆA.

Tako je u PŠ Čepelovac, u utorak  10. travnja 2018. g. započeo integrirani dan na temu Zdravlje – Jabuka.

Nakon uvodne motivacije učenici su odigrali igru kušanja okusa. Među različitim voćem pronalazili su jabuku. Nepce je bilo zadovoljeno i niti jedan učenik nije pogriješio u raspoznavanju okusa. Kroz čitanje pjesme Luke Paljetka  „Jabuke“, učenici su maštovito odrađivali pripremljene zadatke. U izmišljanju rime na kraju kitica bilo je vrlo smiješnih ali i pametnih riječi.

U jezičnom izražavanju pisano su opisali jabuku. Iz opisa se moglo iščitati koliko zapravo znaju o jabukama.

U istraživačkom radu služili su se internetom, brošurama, knjigama i časopisima kako bi što više saznali o jabuci, toj kraljici voća. Nešto su znali, ali su puno toga novoga saznali. Naglasak je bio na važnosti jabuke za zdravlje. Svaka je grupa imala poseban zadatak, a u izvješću svoje su jabučice s tekstom zalijepili na zajednički plakat.

Vrijedne su mame pomogle u spravljanju čipsa od jabuka s cimetom. Ovim putem im se zahvaljujem. Kako izgleda stablo jabuke u proljeće učenici su naslikali temperom. Tijekom slikanja pjevali smo poznatu pjesmu Kikića  „Jabuko, jabučice“,  a kasnije smo i zaplesali.

Na kraju smo se počastili ispečenim čipsom od jabuke s cimetom, kojim su učenici bili oduševljeni.

Zaključili smo kako volimo jabuke i da ćemo ih radi zdravlja i dalje svakodnevno konzumirati.

JABUKA JE SLATKO VOĆE KOJE SVAKO DIJETE HOĆE! smiley

Ostale obavijesti

21. siječnja 2022.

„Dođi da te zagrlim!”

Međunarodni dan zagrljaja obilježavamo 21. siječnja. Grljenjem iskazujemo svoje emocije, a čak i čuvamo zdravlje. Kako bi obilježili ovaj dan, […]

20. siječnja 2022.

13. Državno natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa

Dragi učenici, pozivamo vas da sudjelujete na 13. Državnom natjecanju učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici. Natjecanje […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content