NASLOVNICA / Novosti / I u mom gradu Vukovar svijetli

I u mom gradu Vukovar svijetli

Autor:

20. studenoga 2019.

U ponedjeljak, 18. studenoga 2019. naša je škola na Trgu sv. Jurja u Đurđevcu organizirala obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar pod nazivom I u mom gradu Vukovar svijetli. Učenici, učitelji i roditelji u koloni su zajednički krenuli od zgrade naše škole do središta Trga sv. Jurja, gdje su položili svijeće i ispisali znak srca i riječ MIR za 28. godišnjicu obilježavanja prestanka organizirane obrane grada Vukovara.

Kolonu su predvodili gradonačelnik Hrvoje Janči, saborski zastupnik i predsjednik Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željko Lacković, načelnik Policijske postaje Đurđevac Marijan Slaviček i ravnatelj Osnovne škole Đurđevac Danijel Domišljanović. U prigodnom programu učenica 7. A razreda Anamarija Barberic pročitala je Priču za roditelje Siniše Glavaševića. Pjesmu Ivane Simić Bodrožić pod nazivom Soba 325 pročitala je učenica 5. A razreda Leonarda Hrženjak. Priču o gradu Siniše Glavaševića pročitala je Lucija Smes, učenica 2. razreda đurđevačke gimnazije. Molitvu za sve žrtve tragedije u Vukovaru i sve poginule u Domovinskome ratu predvodio je župnik Marko Rac. Svi zajedno odali su počast i današnjem Vukovaru, Vukovaru koji polako liječi svoje rane.

Fotografije: Foto i video grupa OŠ Đurđevac i D. Domišljanović

Ostale obavijesti

05. srpnja 2021.

Svečana dodjela svjedodžbi osmašima i proglašenje učenika generacije

Danas je u velikoj dvorani naše škole održana skromna, no svečana dodjela svjedodžbi učenicima osmih razreda. Okupljenim osmašima s nekoliko […]

05. srpnja 2021.

Preuzet paket za projekt Crvenog križa Sigurnije škole i vrtići

U našu školu stigle su torbe prve pomoći koje će biti podrška u projektu Crvenog križa koji je odobrilo Ministarstvo […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content