NASLOVNICA / Novosti / I u mom gradu Vukovar svijetli

I u mom gradu Vukovar svijetli

Autor:

20. studenoga 2019.

U ponedjeljak, 18. studenoga 2019. naša je škola na Trgu sv. Jurja u Đurđevcu organizirala obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar pod nazivom I u mom gradu Vukovar svijetli. Učenici, učitelji i roditelji u koloni su zajednički krenuli od zgrade naše škole do središta Trga sv. Jurja, gdje su položili svijeće i ispisali znak srca i riječ MIR za 28. godišnjicu obilježavanja prestanka organizirane obrane grada Vukovara.

Kolonu su predvodili gradonačelnik Hrvoje Janči, saborski zastupnik i predsjednik Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željko Lacković, načelnik Policijske postaje Đurđevac Marijan Slaviček i ravnatelj Osnovne škole Đurđevac Danijel Domišljanović. U prigodnom programu učenica 7. A razreda Anamarija Barberic pročitala je Priču za roditelje Siniše Glavaševića. Pjesmu Ivane Simić Bodrožić pod nazivom Soba 325 pročitala je učenica 5. A razreda Leonarda Hrženjak. Priču o gradu Siniše Glavaševića pročitala je Lucija Smes, učenica 2. razreda đurđevačke gimnazije. Molitvu za sve žrtve tragedije u Vukovaru i sve poginule u Domovinskome ratu predvodio je župnik Marko Rac. Svi zajedno odali su počast i današnjem Vukovaru, Vukovaru koji polako liječi svoje rane.

Fotografije: Foto i video grupa OŠ Đurđevac i D. Domišljanović

Ostale obavijesti

21. ožujka 2023.

Naši učenici izvrsni na Županijskom natjecanju iz povijesti

Nakon provedenog školskog natjecanja na Županijsko natjecanje iz povijesti pozvano je petero naših učenika u kategoriji sedmih razreda. To su  […]

20. ožujka 2023.

Udaraljkaši sedmog c razreda

Učenici 7. c razreda su predstavili svoje glazbeno umijeće na Županijskom natjecanju Čitanjem do zvijezda održanom 9. ožujka. 2023. Uz […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content