NASLOVNICA / Novosti / I u mom gradu Vukovar svijetli

I u mom gradu Vukovar svijetli

Autor:

18. studenoga 2016.

Jučer, 17. studenoga 2016. učenici i učitelji OŠ Grgura Karlovčana obilježili su dan sjećanja na žrtvu Vukovara tradicionalnom povorkom s lampionima do središnjega gradskoga trga.

U povorci, koja je krenula ispred škole, sudjelovali su svi učenici od prvoga do osmoga razreda sa svojim razrednicima i predmetnim učiteljima. Dostojanstveno,  s upaljenim lampionima, svi su u zajedničkoj koloni prošetali do glavnoga gradskoga trga. Potom su lampioni složeni u obliku brojke 25, u čast dvadeset i petoj obljetnici prestanka organizirane obrane grada Vukovara. U kratkom programu nastupili su učenici 8. C razreda Luka Rogoz koji je pročitao pjesmu Čovjek Ivanke Zdrilić i Karlo Grgičin koji je govorio stihove Mate Buljubašića pod nazivom Ubijali su grad. Nastupile su i učenice 3. razreda đurđevačke gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, Lorena Gašparić i Katarina Jelinek koje su pročitale stihove Željke Sabol pod nazivom Imala sam kuću, imala sam dom. Okupljenima se obratio i Martin Mahović  kao predstavnik Grada Đurđevca, a zajedničku je molitvu predvodio đurđevački župnik Marko Rac. Ovom manifestacijom naša škola nastavlja tradiciju odavanja počasti žrtvi gradaVukovara, grada heroja Domovinskoga rata.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content