NASLOVNICA / Novosti / I u mom gradu Vukovar svijetli

I u mom gradu Vukovar svijetli

Autor: Nikola Vuković

18. studenoga 2015.

U utorak, 17.studenoga 2015. naša škola organizirala je obilježavanje  Dana sjećanja na žrtvu Vukovara.

Okupljanje je bilo ispred škole do 16.30 sati. Povorka s upaljenim lampašima krenula je ispred škole, stazom prema zgradi bivšeg suda,  Basaričekovom ulicom do Trga sv. Jurja

Pjesmu pod nazivom KAKO SE PIŠE PJESMA O DOMOVINI Zvonimira Goluba recitirao je Dorian Rupčić, učenik 8.a razreda Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac.

Lana Rončević, učenica 2. razreda Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, govorila je stihove Vinka Brešića pod naslovom PREDBOŽIĆNA EUROPA ANNO DOMINNI 1991.

Učenica 4. razreda Strukovne škole Sanela Stevanovski pročitala je PRIČU O GRADU,  iz zbirke Priče iz Vukovara Siniše Glavaševića.

Anja Vujčić, učenica 2. razreda Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, recitirala je pjesmu Šimuna Šite Ćorića pod nazivom ZRNO ŽITA POKRAJ PUTA.

Karlo Grgičin i Lea Jakupčić, učenici 7.c razreda Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac pročitali su pjesmu pod nazivom VUKOVARSKI PODRUMI.

Kristina Benko Markovica, zamjenica gradonačelnika grada Đurđevca istaknula je kako se Vukovar i žrtva Vukovara ne smije nikad zaboraviti jer svi dugujemo Vukovaru i braniteljima što živimo u slobodnoj Hrvatskoj. Za sve poginule u Domovinskom ratu odana je počast minutom šutnje i prigodna molitva koju je predvodio đurđevački župnik Marko Rac.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]