NASLOVNICA / Novosti / Glasanje za Projekt Oaza mira

Glasanje za Projekt Oaza mira

Autor:

16. listopada 2017.

Odjel za učenike s teškoćama u finalu je natječaja za dobivanje terapijske didaktičko-senzorne sobe. Svojim glasom im možemo pomoći u dobivanju sredstava za realizaciju projekta.

https://www.mojzabastart.hr/home/zs/finalisti#pan3

Projekt pod nazivom Oaza mira koji je naša škola u partnerstvu s Gradom Đurđevcem prijavila na natječaj Zagrebačke banke Moj Zaba Start – natječaj Društvo ušao je u finale natječaja. Projektom u vrijednosti 100.000,00 kn planira se preuređenje prostorije u Odjelu za učenike s teškoćama u razvoju od koje će se napraviti didaktičko-senzorna soba za terapiju senzorne integracije. Soba će služiti za višestruku stimulaciju osjetila i stjecanje iskustva uz pomoć svjetla, mirisa, zvukova i opipa kod djece s teškoćama. Planira se i provedba nekoliko radionica za učenike i druge potencijalne korisnike tijekom kojih će korisnici  razviti motoričke, komunikacijske te socijalne vještine i znanja te uz upotrebu didaktičke opreme za vježbanje percepcije (vid, sluh, dodir, miris) vježbom potaknuti razvoj perceptivnih sposobnosti i  senzoričkih integracija. Bit će organizirane i radionice za stručno osoblje koje radi s djecom s teškoćama u razvoju kako bi se postigao maksimalan učinak terapija na djecu kojima su namijenjene. Cilj je projekta osigurati mogućnost korištenja takve sobe učenicima Odjela za učenike s teškoćama u razvoju i drugim potencijalnim korisnicima poput članova Udruge Mali princ. Također, želi se postići i senzibilizacija javnosti i razvijanje svijesti o potrebama i pravima osoba s teškoćama u razvoju.

Ostale obavijesti

06. prosinca 2023.

STEAM Escape Room u sedmim razredima

U utorak, 5. prosinca 2023., učenike 7.a, 7.b, 7.c i 7.d razreda posjetile su predstavnice Escape Rooma iz Osijeka. Učenici su sudjelovali na […]

06. prosinca 2023.

Sveti Nikola posjetio Odjel za učenike s teškoćama u razvoju

Dana 6.12.2023. godine, Odjele za učenike s teškoćama u razvoju posjetili su Sveti Nikola i Krampus, pomagači Svetog Nikole iz […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content