NASLOVNICA / Novosti / Glasanje za Projekt Oaza mira

Glasanje za Projekt Oaza mira

Autor:

16. listopada 2017.

Odjel za učenike s teškoćama u finalu je natječaja za dobivanje terapijske didaktičko-senzorne sobe. Svojim glasom im možemo pomoći u dobivanju sredstava za realizaciju projekta.

https://www.mojzabastart.hr/home/zs/finalisti#pan3

Projekt pod nazivom Oaza mira koji je naša škola u partnerstvu s Gradom Đurđevcem prijavila na natječaj Zagrebačke banke Moj Zaba Start – natječaj Društvo ušao je u finale natječaja. Projektom u vrijednosti 100.000,00 kn planira se preuređenje prostorije u Odjelu za učenike s teškoćama u razvoju od koje će se napraviti didaktičko-senzorna soba za terapiju senzorne integracije. Soba će služiti za višestruku stimulaciju osjetila i stjecanje iskustva uz pomoć svjetla, mirisa, zvukova i opipa kod djece s teškoćama. Planira se i provedba nekoliko radionica za učenike i druge potencijalne korisnike tijekom kojih će korisnici  razviti motoričke, komunikacijske te socijalne vještine i znanja te uz upotrebu didaktičke opreme za vježbanje percepcije (vid, sluh, dodir, miris) vježbom potaknuti razvoj perceptivnih sposobnosti i  senzoričkih integracija. Bit će organizirane i radionice za stručno osoblje koje radi s djecom s teškoćama u razvoju kako bi se postigao maksimalan učinak terapija na djecu kojima su namijenjene. Cilj je projekta osigurati mogućnost korištenja takve sobe učenicima Odjela za učenike s teškoćama u razvoju i drugim potencijalnim korisnicima poput članova Udruge Mali princ. Također, želi se postići i senzibilizacija javnosti i razvijanje svijesti o potrebama i pravima osoba s teškoćama u razvoju.

Ostale obavijesti

26. studenoga 2022.

RADIONICA POVODOM NADOLAZEĆEG BLAGDANA BOŽIĆA

Krajem mjeseca studenoga održana je radionica s roditeljima Prve odgojno obrazovne skupine pod vodstvom učiteljice Matee Melnjak. Radionica je bila […]

26. studenoga 2022.

IZRADA ADVENTSKOG VIJENCA- ODJELI ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Povodom nadolazećeg blagdana Božića i predbožićnog vremena učenici Druge odgojno obrazovne skupine zajedno sa učiteljicom Emom Jančevec izradili su zajednički […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content