NASLOVNICA / Novosti / Europski kviz o novcu

Europski kviz o novcu

Autor:

16. ožujka 2018.

Učenici Osnovne škole Grgura Karlovčana sudjelovali su 16.ožujka 2018. u nacionalnom online natjecanju iz financijskog obrazovanja pod nazivom European money quiz 2018.. Naša se škola prvi puta pridružila događaju koji se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge banaka u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske. Na natjecanju je sudjelovalo 10 učenika naše škole,  podijeljeno u dva tima.

Učenici Osnovne škole Grgura Karlovčana sudjelovali su 16.ožujka 2018. u nacionalnom online natjecanju iz financijskog obrazovanja pod nazivom European money quiz 2018.. Naša se škola prvi puta pridružila događaju koji se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge banaka u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske. Na natjecanju je sudjelovalo 10 učenika naše škole,  podijeljeno u dva tima.

Nacionalna natjecanja održavala su se u isto vrijeme u 30-ak država: Albanija, Austrija, Belgija, Bugarska, Crna Gora, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Island, Irska, Italija, Latvija, Litva, Liechtenstein, Luksemburg, Mađarska, Njemačka, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugal, Slovačka, Slovenija, Srbija, Španjolska, Švedska i Ujedinjeno Kraljevstvo.

Dvoje predstavnika razreda ili tima koji budu  pobijedili na nacionalnom natjecanju bit će pozvani da uoči 8. svibnja 2018. Otputuju na europsko finalno natjecanje  u Bruxellesu.

U Bruxellesu će biti organiziran zanimljiv program za vrijeme finalnog natjecanja, te će učenici imati priliku razmijeniti iskustva s učenicima iz drugih europskih zemalja, upoznati Bruxelles i funkcioniranje Europske unije. Pobjednički tim europskog natjecanja dobit će vrijednu nagradu, koju će podijeliti sa svojim razredom.

Cilj sudjelovanja je bio usvojiti što više znanja iz područja financijske pismenosti, novca, matematike, kibernetičke sigurnosti, online plaćanja, osnovnih financijskih usluga i Europske unije.

Broj osvojenih bodova tj. konačni nacionalni rezultati bit će objavljeni u utorak 20.ožujka 2018.

Natjecanje je organizirala i provela nastavnica fizike Nataša Mikuš zajedno s dva tima učenika. Učenicima 7.c razreda (Ema Patačko,Sebastian Ivan Pejić,Lara Prelec i Niko Josipović) i učenicima 8.c razreda (Ivan Tomica,Ivana Antoljak,Karolina Kicivoj, Tanita Mikulić i Lea Franković).

Ostale obavijesti

21. lipnja 2024.

Učenici prvog i drugog razreda produženog boravka u obilasku Đurđevca

Učenici 1. i 2. razreda produženog boravka uživali su u nizu aktivnosti u zadnjem tjednu ove nastavne godine.  U ponedjeljak, […]

21. lipnja 2024.

PROJEKT STEAM NOVINE

Tijekom nastavne godine 2023./2024. u sklopu nastavnih predmeta fizika, kemija, biologija, matematika, informatika i likovna kultura učitelji iz navedenih predmeta […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content