NASLOVNICA / Novosti / Europski kviz o novcu

Europski kviz o novcu

Autor:

16. ožujka 2018.

Učenici Osnovne škole Grgura Karlovčana sudjelovali su 16.ožujka 2018. u nacionalnom online natjecanju iz financijskog obrazovanja pod nazivom European money quiz 2018.. Naša se škola prvi puta pridružila događaju koji se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge banaka u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske. Na natjecanju je sudjelovalo 10 učenika naše škole,  podijeljeno u dva tima.

Učenici Osnovne škole Grgura Karlovčana sudjelovali su 16.ožujka 2018. u nacionalnom online natjecanju iz financijskog obrazovanja pod nazivom European money quiz 2018.. Naša se škola prvi puta pridružila događaju koji se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge banaka u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske. Na natjecanju je sudjelovalo 10 učenika naše škole,  podijeljeno u dva tima.

Nacionalna natjecanja održavala su se u isto vrijeme u 30-ak država: Albanija, Austrija, Belgija, Bugarska, Crna Gora, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Island, Irska, Italija, Latvija, Litva, Liechtenstein, Luksemburg, Mađarska, Njemačka, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugal, Slovačka, Slovenija, Srbija, Španjolska, Švedska i Ujedinjeno Kraljevstvo.

Dvoje predstavnika razreda ili tima koji budu  pobijedili na nacionalnom natjecanju bit će pozvani da uoči 8. svibnja 2018. Otputuju na europsko finalno natjecanje  u Bruxellesu.

U Bruxellesu će biti organiziran zanimljiv program za vrijeme finalnog natjecanja, te će učenici imati priliku razmijeniti iskustva s učenicima iz drugih europskih zemalja, upoznati Bruxelles i funkcioniranje Europske unije. Pobjednički tim europskog natjecanja dobit će vrijednu nagradu, koju će podijeliti sa svojim razredom.

Cilj sudjelovanja je bio usvojiti što više znanja iz područja financijske pismenosti, novca, matematike, kibernetičke sigurnosti, online plaćanja, osnovnih financijskih usluga i Europske unije.

Broj osvojenih bodova tj. konačni nacionalni rezultati bit će objavljeni u utorak 20.ožujka 2018.

Natjecanje je organizirala i provela nastavnica fizike Nataša Mikuš zajedno s dva tima učenika. Učenicima 7.c razreda (Ema Patačko,Sebastian Ivan Pejić,Lara Prelec i Niko Josipović) i učenicima 8.c razreda (Ivan Tomica,Ivana Antoljak,Karolina Kicivoj, Tanita Mikulić i Lea Franković).

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i Odjel za učenike s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content