NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Europska godina mladih u školskoj knjižnici

Europska godina mladih u školskoj knjižnici

Autor: Ivana Skender

10. studenoga 2022.

Ova godina proglašena je Europskom godinom mladih i povodom toga u školskoj se knjižnici odvijaju različiti programi i aktivnosti za učenike. Peti razredi ovaj su tjedan u knjižnici slušali o važnosti knjige i knjižnice, o Mjesecu hrvatske knjige kroz povijest, razlici tiskanog i digitalnog medija, tehničkim dijelovima knjige, odgovornim osobama u nastajanju knjige, signaturnim oznakama i mjestu knjige na policama te pretraživanju izvora u knjižnici na policama i na webu. Odigrali su kviz znanja o naučenom u Wordwallu, a knjižničarka Nataša Švaco koja vodi sve ove aktivnosti, učenicima je pokazala i nekoliko vježbi pretraživanja knjiga na policama pomoću signature.

Ostale obavijesti

19. prosinca 2022.

Školsko natjecanje “Čitanjem do zvijezda”

Ove godine kreće 14. sezona natjecanja u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”, a čitaju se knjige: Na školskom natjecanju […]

10. studenoga 2022.

Europska godina mladih u školskoj knjižnici

Ova godina proglašena je Europskom godinom mladih i povodom toga u školskoj se knjižnici odvijaju različiti programi i aktivnosti za […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content