NASLOVNICA / Novosti / EU kviz

EU kviz

08. prosinca 2011.

Često čujemo da su građani nedovoljno informirani o ulasku Hrvatske u Europsku uniju.

No, s našim učenicima to nije slučaj zato što je od ove školske godine, dodatna grupa geografije s mentoricom Maricom Vinković, osnovala je projekt EU u školi.

O projektu možete čitati na školskim Web stranicama pod kategorijom EU u školi.

Tu se nalaze tri potkategorije:

– Nove vijesti iz EU

– EU i Hrvatska

– EU kviz

Upravo ova posljednja je najnovija kategorija u kojoj naši učenici i učitelji mogu sami provjeriti svoje znanje iz poznavanja svega vezanoga za EU i pristupanje Hrvatske toj zajednici.

U kategorija EU kviz je danas postavljeno prvo pitanje, na koje možete odgovoriti tako da se prvo prijavite na školski Web, a zatim u kategoriji EU u školi odaberete potkategoriju EU kviz. Otvorit će vam se prozor kao na slici na kojemu morate odabrati Ispuni formular.

Nakon toga upišete točan odgovor na postavljeno pitanje i pritisnete Pošalji odgovor.

Svaki tjedan će biti postavljeno jedno pitanje, a ukupno će biti postavljeno 12 pitanja što simbolizira 12 europskih zvjezdica.

Onaj tko točno odgovori na svih 12 pitanja i tko bude brz u odgovaranju dobit će neku prigodnu nagradu. smiley

Odgovore na trenutno pitanje možete slati do srijede, 14.12.2011., a nakon toga slijedi novo pitanje.

Nadamo se da će te se priključiti projektu DOD-a iz Geografije i upoznati se sa svim zbivanjima vezanima za EU i Hrvatsko pristupanje toj zajednici.

19. svibnja 2022.

Službeni rezultati Državnog natjecanja iz astronomije

Objavljujemo Bilten sa službenim rezultatima Državnog natjecanja iz astronomije.Čestitamo najuspješnijima!

19. svibnja 2022.

Dva zlata i bronca na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske

Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac sudjelovali su na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske u […]