NASLOVNICA / Novosti / eTwinning projekt "Moj cool laboratorij"

eTwinning projekt “Moj cool laboratorij”

14. travnja 2017.

Na početku školske godine naša se škola uključila u jednogodišnji međukurikularni projekt iz prirodoslovlja

„ Moj cool laboratorij“

Projektni tim uključuje učenike sedmog i osmog razreda te predmetne učitelje fizike, kemije, biologije, informatike i tehničke kulture.

Aktivnosti koje se provode uključuju:

-izradu mjerne aparature ( meteorološke postaje koja se sastoji od Arduino pločice, DHT senzora i računala)

-mjerenja  –  vlažnosti, temperature zraka, količine oborina, te ispitivanje pH vrijednosti oborinskih voda

-obradu mjerenja

Dobiveni i obrađeni rezultati će se usporediti sa podatcima DHMZ. Učenici će izraditi i plakate na kojima će prikazati rezultate svog istraživačkog rada.

Prema dobivenom hodogramu tijekom dosadašnjeg perioda  realizirao se dio planiranih aktivnosti.

Tijekom  TRAVNJA  radi se na dijelu projekta koji se odnosi na prikupljanje podataka o vlažnosti i temperaturi zraka, količini oborina i mjerenju pH vrijednosti oborinskih voda.

Aktivnosti mjerenja i evidentiranja podataka u cijelosti  provode  učenici uključeni u projekt početkom školske godine.

Prema naputcima  obveza nam je tijekom travnja  mjerenja vršiti svaki radni dan u 12 sati.

To je projekt koji prezentira NAŠU školu  , a za učenike je višestruko poticajan u edukativnom smislu.

Popis učenika koji sudjeluju u projektu Moj Cool Laboratorij:

Lucija Smes 7.a

Lara Tišljar 8.c

Veronika Čekada 8.d

Amalija Štrkalj 8.d

Glavni koordinator od učenika  je KARLO GRGIČIN, učenik 8.c razrednog odjela.

19. svibnja 2022.

Službeni rezultati Državnog natjecanja iz astronomije

Objavljujemo Bilten sa službenim rezultatima Državnog natjecanja iz astronomije.Čestitamo najuspješnijima!

19. svibnja 2022.

Dva zlata i bronca na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske

Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac sudjelovali su na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske u […]