NASLOVNICA / Novosti / Eko radionica Udruge „Festuca“ Đurđevac i učenika Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac

Eko radionica Udruge „Festuca“ Đurđevac i učenika Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac

Autor: Vedran Dautanec

06. travnja 2022.

U prostorijama Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Osnovne škole Đurđevac održana je  ekološka radionica. Ishodi radionice bili su:  upoznati postupak sadnje sukulenata, upoznati važnost biljaka u svakodnevnom životu i poticati pozitivne stavove prema prirodi. Sudjelovali su učenici 6. i 8. razreda, članovi Udruge „ Festuca“ Đurđevac Marko Majetić, predsjednik Udruge, te Zrinka Hodić,  članica i učiteljica Sanja Flajs-Vidaković. Voditeljica škole Irena Kožar predstavila je školu i istaknula važnost razvoja ekološke svjesnosti,  kojoj će ova radionica uveliko doprinijeti. Nakon uvodnog predstavljanja aktivnosti Udruge prisutni članovi  istaknuli  su osobna iskustva uzgoja i njege biljaka, značenje biljaka u njihovom svakodnevnom životu, važnost međusobnog djelovanja te povezanosti svih živih bića: biljaka, životinja i čovjeka.  Zatim je uslijedila radionica koju je vodila učiteljica Sanja Flajs-Vidaković uz pomoć članova Udruge. Učenici su uklonili suhe listove sukulenata te su ih sadili u teglice, a potom dobro zalili. Na obostrano zadovoljstvo učenika i članova Udruge „Festuca“ uspješno smo posadili tridesetak teglica koje ćemo njegovati i svoj rad prezentirati na gradskoj manifestaciji Đurđevo 2022. Ovim putem zahvaljujemo Marku Majetiću i Zrinki Hodić na aktivnom i predanom uključivanju u radionicu koja je pokazatelj inkluzivnih aktivnosti učenika s teškoćama u razvoju.

Ostale obavijesti

11. lipnja 2024.

Jastrebica Su

Učenici 2. c razreda su danas upoznali novu stanarku Đurđevca. Posjetila ih je jastrebica Su koja posljednja dva mjeseca živi […]

10. lipnja 2024.

Terenska nastava učenika 6. razreda

U ponedjeljak, 10. lipnja 2024. iz Đurđevca su u 8 sati u jutro krenuli svi šesti razredi naše škole na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content