NASLOVNICA / Novosti / Eko modna revija

Eko modna revija

Autor: Antonela Carek

29. travnja 2022.

Čuvajmo Zemlju i prirodu na njoj, jer ih nismo naslijedili od svojih djedova i očeva, nego smo ih posudili od svojih potomaka.

                                                                     Indijanska poslovica

Jučer, 28. travnja 2022., u večernjim je satima u Domu kulture Đurđevac održana  Eko modna revija u organizaciji naše škole.

Nakon dvije godine pauze zbog pandemije koronavirusa, ponovno smo organizirali priredbu posvećenu Danu planeta Zemlje, s naglaskom na održivi razvoj, iskoristivost otpada te usmjeravanje pažnje učenika na odvajanje otpada, kupnju domaćih proizvoda s manje ambalaže i, ponajviše, očuvanje prirode. Upravo na važnost očuvanja prirode u pozdravnome se govoru osvrnuo i naš ravnatelj Danijel Domišljanović. Gradonačelnik Hrvoje Janči u svome se obraćanju učenicima i svima nazočnima u dvorani također osvrnuo na važnost razvijanja svijesti kod mladih o očuvanju prirode i važnosti održivoga razvoja.

Središnji je dio priredbe bila eko modna revija. Učenici su tijekom posljednjih mjesec dana vrijedno izrađivali različite kreacije, isključivo od recikliranih materijala i svoje su kreacije ponosno pokazali na pozornici. Sudjelovali su: Tea Josipović 5. c, Franjo Županić 5. c, Ema Arap 5. c, Petra Ocepek 5. c, Ilija Petar Sinjeri Horvat  5. c, Noa Benaković 5. c, Leonarda Hrženjak, Lara Plemenčić, Ida Josipović i Maja Šalamon 7. a, Dominik Oršuš 5. b, Petar Funtek 5. b, Helena Pintar i Ana Domišljanović 5. a, Vita Flamaceta 5. a, Mirna Rogoz 2. b, Julija Bukovčan 2. b, Dora Kelić 4. c, Edita Marčen 3. a, Tara Mišulin Horvat 3. a, Mia Molnar 3. a, Una Janković 1. b, Ana Matekov i Ozana Babec 6. b, Lana Šehić i Gabrijela Horvat 6. b, Malia Milodanović 6. b, Lana Ređep, Jana Maronić i Luka Tišljar 6. a, Luka Marijan 6. d,  Jana Peroković 1. c, Petra Čeko 6. e, Lorena Čorba 6. e, Barbara Lovrak 5. a, Nika Frajt 1. c, Jakov Sokač i Lucian Lacković 7. d, Filipa Domović 4. c i Maja Pecikozić 2. d.

Ukupno je predstavljeno 28 kreacija koje su oduševile brojne posjetitelje u, do posljednjega mjesta, ispunjenome Domu kulture. Svi su učenici, sudionici eko modne revije, dobili simbolične nagrade, a novost u organizaciji ove sada već tradicionalne priredbe naše škole bilo je online glasanje posjetitelja u Domu kulture za najuspješniju eko kreaciju. Prema glasovima publike najboljom je kreacijom proglašena haljina Lorene Čorba, učenice 5. e razreda. Drugo je mjesto osvojila Julija Bukovčan iz 2. b razreda, a Jana Peroković iz 1. c razreda osvojila je 3. mjesto prema glasovima publike u dvorani.

U programu su nastupili brojni učenici naše škole uključeni u razne izvanškolske aktivnosti. Čuvajmo prirodu recitirale su Lana Divjačko, Ana Franičević, Mia Molnar, Edita Marčen, Tara Mišulin-Horvat i Ena Prevedan, učenice 3. A razreda. Noa Benaković, učenik 5. C razreda i Petar Funtek, učenik 5. B razreda, izveli su dramsku igru pod nazivom Dva prijatelja. Plesnu skupina Dance Party koju čine učenici trećih i četvrtih razreda zaplesali su uz pjesmu Crazy. Dora Jerbić, učenica 5. B razreda, pročitala je svoj sastavak pod nazivom Čudesna šuma. Pantomimu pod nazivom Priroda izveli su učenici 6. B razreda Ozana Babec, Gabrijela Horvat, Malia Milodanović, Gabrijel Kovač i Roman Balog. Stihove pjesme Lastavica Frana Galovića recitirala je Mirna Đapa, učenica 8. D razreda. Plesale su i članice mlađe i starije skupine Mažoretkinja grada Đurđevca, a za kraj programa nazočne je svojim nastupom razveselila Folklorna skupina naše škole koju čine učenici od 1. do 4. razreda. Predstavili su se pjesmama i plesovima Podravine i Međimurja u koreografiji pod nazivom Srebrna kola, zlaten kotač.

Idejna je začetnica eko modne revije u našoj školi učiteljica Martina Lovrak Ivanov. Eko pozornicu izradili su učitelji Sanja Flajs Vidaković i Zoran Vidaković. Voditelji programa bili su Leonarda Hrženjak, učenica 7. a i Ivan Jerbić, učenik 8. c razreda, a u holu Doma kulture svoju su proizvode ponosno izložili članovi naše Učeničke zadruge Mravlji lav.

Ostale obavijesti

19. svibnja 2024.

Područne škole sudjeluju u obilježavanju akcije Svibanj- mjesec zaštite od požara

Manifestacija „Svibanj – mjesec zaštite od požara „ nacionalnog je karaktera i provodi se dugi niz godina.Učenici područnih škola Budrovac, […]

18. svibnja 2024.

Natjecanje u krasnoslovu

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content