NASLOVNICA / Novosti / Egipat - putopisno predavanje

Egipat – putopisno predavanje

Autor: Katica Tomrlin

21. studenoga 2017.

Dana 16. studenoga 2017. učenici petih razreda su ugostili gospodina Martina Mahovića poznatog zaljubljenika u putovanja. Gospodin Mahović  je našim učenicima održao putopisno predavanje  sa svog putovanja po Drevnom Egiptu.

Uz živopisno i nadasve zanimljivo predavanje popraćeno fotografijama učenici su imali prilike vidjeti mnoge poznate lokalitete o kojima su učili na satu povijesti, od gradova Luxora, Caira, poznatih piramida iz Doline Gize,prepoznali su sfinge, obeliske,predmete iz Tutamkamonove grobnice, hram Ramsesa II. u Abu Simbelu, hram koji je radi gradnje Asuanske brane čitav izrezan na komade i premješten na drugo mjesto. Posebno jebilo zanimljivo doživjetiCrveno more, Nil,te saznati ponešto o gradnji   Asuanske brane. Osim što su proširili svoje znanje o povijesti Egipta, saznali su mnogo i o običajima, jeziku, vjeri ,te kulinarstvu jedne od najstarijih civilizacija. Na kraju predavanja učenici su mogli pogledati i dodirnuti egipatski papirus, kamen s obale Crvenog mora, te zaviriti u knjižice iz Egipatskih muzeja koje čuvaju tajne čuvenih piramida.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content