NASLOVNICA / Novosti / Egipat - putopisno predavanje

Egipat – putopisno predavanje

Autor:

21. studenoga 2017.

Dana 16. studenoga 2017. učenici petih razreda su ugostili gospodina Martina Mahovića poznatog zaljubljenika u putovanja. Gospodin Mahović  je našim učenicima održao putopisno predavanje  sa svog putovanja po Drevnom Egiptu.

Uz živopisno i nadasve zanimljivo predavanje popraćeno fotografijama učenici su imali prilike vidjeti mnoge poznate lokalitete o kojima su učili na satu povijesti, od gradova Luxora, Caira, poznatih piramida iz Doline Gize,prepoznali su sfinge, obeliske,predmete iz Tutamkamonove grobnice, hram Ramsesa II. u Abu Simbelu, hram koji je radi gradnje Asuanske brane čitav izrezan na komade i premješten na drugo mjesto. Posebno jebilo zanimljivo doživjetiCrveno more, Nil,te saznati ponešto o gradnji   Asuanske brane. Osim što su proširili svoje znanje o povijesti Egipta, saznali su mnogo i o običajima, jeziku, vjeri ,te kulinarstvu jedne od najstarijih civilizacija. Na kraju predavanja učenici su mogli pogledati i dodirnuti egipatski papirus, kamen s obale Crvenog mora, te zaviriti u knjižice iz Egipatskih muzeja koje čuvaju tajne čuvenih piramida.

Ostale obavijesti

15. listopada 2021.

Osmaši naučili kako pružiti prvu pomoć unesrećenima

Jučer, 14.listopada 2021., našu su školu posjetili djelatnici Zavoda za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije. Učenicima osmih razreda na zanimljiv su […]

12. listopada 2021.

Sedmaši posjetili Krapinu

U četvrtak, 7. listopada 2021., učenici svih sedmih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u Krapini. Učenici su […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content