NASLOVNICA / Novosti / Edukacijska robotika "MakeX European Open 2019."

Edukacijska robotika “MakeX European Open 2019.”

15. listopada 2019.

Ovogodišnje napredno natjecanje u edukacijskoj robotici pod nazivom MakeX European Open 2019. a u sklopu Croatian Makers lige, održano je 12.10.2019. godine u Zagrebu na Zagrebačkom Velesajmu , paviljon 12 u prostorijama ZICER-a.

U sklopu natjecanja održana je, vrlo dobra i poučna, konferencija u sklopu projekta  „STEM revolucija u zajednici“.

Naša je škola po prvi puta sudjelovala u ovom vrlo zahtjevnom natjecanju s timom u sastavu:

-Nika Kopričanec  i

-Ivan Jerbić (učenici 6.c razreda)

u kategoriji starije dobne skupine i  osvojili 49. mjesto od ukupno 76. ekipa

Natjecatelji su programirali robota (mBota), rješavali zadatke koristeći logičko razmišljanje i rješavanje problema poput pomicanja objekata , praćenja linija, prepoznavanja boja itd.

Zadaci su osmišljeni tako da timovi moraju surađivati kod zadataka da bi osvojili što više bodova.

Zahvaljujem roditeljima na razumijevanju, učenicima na uloženom trudu i postignutim rezultatima i svakako pohvala organizatoru natjecanja.

Učitelj Milan Kos.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]