NASLOVNICA / Novosti / Državno prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske za učenike s intelektualnim teškoćama

Državno prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske za učenike s intelektualnim teškoćama

Autor: Marija Dautanec Božić

24. travnja 2018.

Učenici  Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac  sudjelovali su na Završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske u školskoj godini 2017./2018. za učenike s intelektualnim teškoćama.  Prvenstvo je održano u Poreču od 19. do 21. travnja 2018. godine. Hrvatski školski sportski savez organizator je Državnog prvenstva u kojem učenici iz centara za odgoj i obrazovanje te osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj pokazuju svoja sportska znanja iz četiri sporta: atletike, plivanja, stolnog tenisa i štafetne igre.

Ekipu naše škole činilo je 6 natjecatelja i 2 voditeljice. Naši učenici: Romeo Ivan Derežić, Tamara Oršoš, Monika Bečaj, Valerija Magdić, Marija Bosorić i Mateo Dolenec natjecali su se u disciplinama bacanja loptice, skakanja u dalj  i trčanja. Uz njih su kao voditeljice putovale: učiteljice edukacijske- rehabilitacije Marija Dautanec i Irena Kovačić.

Nakon smještaja u hotelu Delfin, svečanog otvaranja Prvenstva i zajedničkog plesa i druženja, drugog dana je započelo natjecanje u kojemu je sudjelovalo 20 županija Republike Hrvatske sa preko 400 učenika. Natjecanja iz atletike odvijala su se na gradskom stadionu u Poreču. Naša učenica Valerija Magdić osvojila je SREBRNU MEDALJU u bacanju loptice 200 grama. Svi učenici dobili su medalje za sudjelovanje. Po povratku kući posjetili smo grad Poreč te prošetali njegovim ulicama i razgledali znamenitosti. Kući smo se vratili puni doživljaja, mirisa mora i topline sunca.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content