NASLOVNICA / Novosti / Državno prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske za učenike s intelektualnim teškoćama

Državno prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske za učenike s intelektualnim teškoćama

Autor: Marija Dautanec Božić

24. travnja 2018.

Učenici  Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac  sudjelovali su na Završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske u školskoj godini 2017./2018. za učenike s intelektualnim teškoćama.  Prvenstvo je održano u Poreču od 19. do 21. travnja 2018. godine. Hrvatski školski sportski savez organizator je Državnog prvenstva u kojem učenici iz centara za odgoj i obrazovanje te osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj pokazuju svoja sportska znanja iz četiri sporta: atletike, plivanja, stolnog tenisa i štafetne igre.

Ekipu naše škole činilo je 6 natjecatelja i 2 voditeljice. Naši učenici: Romeo Ivan Derežić, Tamara Oršoš, Monika Bečaj, Valerija Magdić, Marija Bosorić i Mateo Dolenec natjecali su se u disciplinama bacanja loptice, skakanja u dalj  i trčanja. Uz njih su kao voditeljice putovale: učiteljice edukacijske- rehabilitacije Marija Dautanec i Irena Kovačić.

Nakon smještaja u hotelu Delfin, svečanog otvaranja Prvenstva i zajedničkog plesa i druženja, drugog dana je započelo natjecanje u kojemu je sudjelovalo 20 županija Republike Hrvatske sa preko 400 učenika. Natjecanja iz atletike odvijala su se na gradskom stadionu u Poreču. Naša učenica Valerija Magdić osvojila je SREBRNU MEDALJU u bacanju loptice 200 grama. Svi učenici dobili su medalje za sudjelovanje. Po povratku kući posjetili smo grad Poreč te prošetali njegovim ulicama i razgledali znamenitosti. Kući smo se vratili puni doživljaja, mirisa mora i topline sunca.

Ostale obavijesti

30. studenoga 2023.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmih razreda OŠ Đurđevac, u pratnji svojih razrednika (Ivane Jakopčević, Jelice Mrak, Nikole Mihočke, Branka Maznika i Karla Capeka), […]

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i Odjel za učenike s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content