NASLOVNICA / Novosti / Druženje područnih škola

Druženje područnih škola

Autor:

15. lipnja 2015.

Pođimo zajedno stazama prijateljstva! Tom su se izrekom vodili učenici na svom sedmom po redu druženju učenika Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena s učenicima Područne škole za djecu s  teškoćama u razvoju te njihovih učiteljica koje je održano 9. lipnja 2015. u PŠ Budrovac, domaćinu ovog već tradicionalnog druženja. 

Integrirani nastavni dan započeli su upoznavanjem, pozdravnim govorom učiteljice Olge Lazar te prigodnom priredbom kojom su učenici PŠ Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena zaželjeli dobrodošlicu učenicima Područne škole za djecu s teškoćama u razvoju i njihovim učiteljicama. Susretu je bio nazočan u ravnatelj škole, gospodin Marijan Vinković. On je pohvalio ovakvu vrstu druženja te učenicima zaželio uspješan završetak nastavne godine i ugodne ljetne praznike. Slijedila je najava zajedničkih aktivnosti te podjela učenika u dvije skupine od kojih je jedna odšetala na Delke, dio Budrovca, gdje su uočili promjene u prirodi i rad ljudi na prijelazu iz proljeća u ljeto te posjetili imanje obitelji Šokec Jasmine. Ona im je pokazala svoje različite i brojne domaće životinje, a učenici su uživali u promatranju vijetnamskih svinja, prepelica, koze i kozlića, pataka i gusaka, kokica i pjetlića. Ljubazna i gostoljubiva domaćica svoje je male goste počastila domaćim klipićima nakon čega su se vratili u školu. Druga skupina starijih učenika ostala je u učionici i u grupnom radu radila plakat na temu Pođimo zajedno stazama prijateljstva!, ispisivali poruke o prijateljstvu te izradili cvjetove prijateljstva od čepova od boca. Poslije doručka i zasluženog odmora, slijedile su sportske igre. Učenici su se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju užeta te u igri graničara uz navijanja, smijeh i skakanja od sreće. Nakon fotografiranja za uspomenu na zajedničko druženje, umorni ali i sretni, učenici su se uputili svojim kućama, a učiteljice su obećale ponovno druženje sljedeće godine u nekoj od drugih područnih škola. Veliko hvala svim roditeljima, baki Katici Zebec i obitelji Šokec na pomoći u realizaciji druženja učenika područnih škola. 

Ostale obavijesti

22. travnja 2024.

Upis u prvi razred – privremeno izvješće

U vremenu od 8. do 22. travnja 2024. godine proveden je postupak upisa djece dorasle za upis u prvi razred […]

22. travnja 2024.

Ivan Jakupčić osvojio 6. mjesto na državnom Natjecanju iz Povijesti

Od 17. do 19. travnja  2024. u Puli je održano  25. državno Natjecanje iz povijesti za učenike osnovnih i srednjih […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content