NASLOVNICA / Novosti / Doprinos uz 150. obljetnicu " Napretka"

Doprinos uz 150. obljetnicu ” Napretka”

Autor: Nikola Vuković

26. listopada 2009.

Pedagog naše škole, prof. Nikola Vuković ušao je u društvo najobjavljenijih autora pedagoškog časopisa "Napredak".

U Opatiji je održan stručno-znanstveni skup u povodu 150.-te obljetnice časopisa "Napredak". U sklopu programa spomenut je i pedagog naše škole i njegov doprinos vezan za pedagoški časopis "Napredak". Dr.sc.Vladimir Strugar napravio je detaljnu analizu časopisa u posljednjih deset godina. Nikola Vuković je ušao u skupinu od 17 autora koji imaju objavljeno najviše znanstvenih i stručnih radova. 15 autora su doktori znanosti, sveučilišni profesori, znanstveni radnici ili predavači. Dva autora su pedagozi praktičari. Jedan od njih je i pedagog naše škole.

Abecedni popis autora s najviše objavljenih članaka:

Ante Bežen, Vladimir Ante Bikić, Mijo Cindrić, Vladimir Findak, Velimir Karabuva, Milan Matijević, Emerik Munjiza, Vladimir Mužić, Marko Palekčić, Anđelka Peko, Valentin Puževski, Jasna Relja, Stjepan Staničić, Vladimir Strugar, Hrvoje Vrgoč, Ante Vukasović i Nikola Vuković.

Više o analizi članaka i o autorima možete pročitati u najnovijem dvobroju časopisa za pedagogijsku teoriju i praksu, " Napredak" 3/4 2009.koji se nalazi u našoj knjižnici.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]