NASLOVNICA / Novosti / Dječji recital kajkavske poezije

Dječji recital kajkavske poezije

Autor: Maja Šalamon Nemet

20. rujna 2023.

Već drugu godinu zaredom naša učenica iz 4. d razreda, Maja Pecikozić izabrana je za javni nastup u Krapini na dječjem recitalu kajkavske poezije na koji pristižu radovi iz cijele Hrvatske kajkavskog zavičajnog diskursa.
Od 237 pristiglih radova njezina pjesma Deklička izabrana je među 70 najboljih pjesama i tiskana je u Knjižici dječjih radova. Majin mentor u pjesničkom stvaralaštvu bila je njezina učiteljica Marijana Kralj.
Ova manifestacija održava se već 58 godina u organizaciji Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo Krapina pod pokroviteljstvom Krapinsko – zagorske županije, grada Krapine i predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića.

Pripremila: Marijana Kralj

Ostale obavijesti

15. travnja 2024.

Kviz znanja povodom Noći knjige

Povodom ovogodišnje Noći knjige organiziramo školski kviz znanja! Tom prigodom organizirana je i prigodna prodaja otpisanih knjiga po simboličnim cijenama. […]

12. travnja 2024.

Natječaj “Podravina u stihovima”

Objavljujemo 11. Natječaj “Podravina u stihovima” za mlade pjesnike u kojem sudjeluju učenici viših razreda. Svi učenici pišu pjesme na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content