NASLOVNICA / Novosti / Dječji recital kajkavske poezije

Dječji recital kajkavske poezije

Autor: Maja Šalamon Nemet

20. rujna 2023.

Već drugu godinu zaredom naša učenica iz 4. d razreda, Maja Pecikozić izabrana je za javni nastup u Krapini na dječjem recitalu kajkavske poezije na koji pristižu radovi iz cijele Hrvatske kajkavskog zavičajnog diskursa.
Od 237 pristiglih radova njezina pjesma Deklička izabrana je među 70 najboljih pjesama i tiskana je u Knjižici dječjih radova. Majin mentor u pjesničkom stvaralaštvu bila je njezina učiteljica Marijana Kralj.
Ova manifestacija održava se već 58 godina u organizaciji Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo Krapina pod pokroviteljstvom Krapinsko – zagorske županije, grada Krapine i predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića.

Pripremila: Marijana Kralj

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content