NASLOVNICA / Novosti / Deseta Mala olimpijada učenika područnih škola

Deseta Mala olimpijada učenika područnih škola

Autor:

18. rujna 2017.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena sa svojim su učiteljicama Olgom Lazar, Silvijom Topolčić i Martinom Krajcar Baltić te učiteljem Davorom Šokecom obilježili 15. rujna 2017., Hrvatski olimpijski dan kroz niz zajedničkih aktivnosti. 

Okupili su se u Područnoj školi Mičetinac gdje su započeli svoj nastavni dan predavanjem uz PowerPoint prezentaciju o povijesti Olimpijskih igara i olimpijskim sportovima koje je održao učitelj Davor Šokec, a nastavili su ga predavanjem o prometnoj kulturi: kako se sigurno i pravilno kretati od kuće do škole, o poštivanju prometnih pravila za pješake i vozače bicikla te su na kraju istaknuli važnost nošenja kacige za vrijeme vožnje biciklom i značaj ispravnosti bicikla. Nakon doručka, koji je osnažio male olimpijce za natjecanja koja su slijedila, svi su se uputili na nogometno igralište NK Mičetinac gdje su se pripremili za održavanje desete po redu Male olimpijade učenika područnih škola.Učenici su se povedeni geslom olimpijskih igara: „brže, više, jače“, natjecali u četiri sportske discipline i postigli sljedeće rezultate: Učenici prvog razreda natjecali su se u brzom trčanju s tri lopte u rukama oko čunja. Prvo mjesto osvojili su Barbara Lovrak i Leo Šokec iz PŠ Budrovac, drugo mjesto osvojili su Andrea Baltić i Fran Zebec iz PŠ Budrovac, a treće mjesto osvojili su Elena Miloš iz PŠ Mičetinac i Andrija Petreković iz PŠ Sirova Katalena. Učenici drugog razreda natjecali su se u disciplini prenošenja lopti iz jednog koluta u drugi. Zlatnu medalju osvojili su Lorena Čorba i Karlo Tomrlin iz PŠ Čepelovac, srebrnu medalju osvojio je Josip Žilić iz PŠ Čepelovac, a brončanu medalju osvojio je Ivan Miloš iz PŠ Mičetinac. Učenici trećeg razreda bacali su lopticu u dalj. Najdalje su bacili i osvojili zlatnu medalju Dora Kerovec iz PŠ Mičetinac i Tino Mihočka iz PŠ Budrovac, drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su Mia Pleško iz PŠ Čepelovac i Dejan Plazek iz PŠ Mičetinac, a treće mjesto i brončanu medalju osvojili su Elina Bajrektarević iz PŠ Budrovac i Robert Tomrlin iz PŠ Čepelovac. Učenici četvrtog razreda natjecali su se u bacanju loptica u košaru.  Zlatnu medalju osvojili su Sara Zebec iz PŠ Budrovac i David Tomašek iz PŠ Čepelovac, srebrnu medalju zaslužili su Karmela Lebinec iz PŠ Čepelovac i Matej Šokec iz PŠ Budrovac, a brončanu medalju dobili su Martina Megec iz PŠ Sirova Katalena i Stjepan Miloš iz PŠ Mičetinac. Medalje najuspješnijim učenicima podijelili su ravnatelj Osnovne škole Grgura Karlovčana Danijel Domišljanović i predsjednik NK Mičetinac, Jakup Pintar kojima se zahvaljujemo što su svojim dolaskom uveličali i podržali aktivnosti područnih škola i  tradicionalno održavanje Male olimpijade učenika područnih škola. Sretni i uzbuđeni, nagrađeni učenici tješili su svoje prijatelje koji nisu osvojili nagrade riječima: Nije važno pobijediti, već je važno sudjelovati i time pokazali da imaju veliko i toplo srce. Susret je završen igrom nakon čega su se učenici uputili svojim kućama. Hvala roditeljima učenika PŠ Mičetinac i gospodinu Pintaru što su gostoljubivo dočekali i počastili kolačima svoje male goste i njihove učitelje.

Olga Lazar, učiteljica PŠ Budrovac

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content