NASLOVNICA / Novosti / Dana agrometeorologije 29. svibnja 2017.

Dana agrometeorologije 29. svibnja 2017.

24. svibnja 2017.

Povodom održavanja Dana agrometeorologije 29. svibnja 2017. godine najavljujemo predavanje u sklopu projekta Agrometeorološki mozaik za mlade: Mala škola koje će se održati u našoj školi prema rasporedu toga dana.

Tema predavanja je „Požar nije šala“ u sklopu kojega će se prikazati istoimeni edukativni 9-minutni animirani film „Požar nije šala“ kako bismo učenicima nižih razreda osnovnih škola pristupačno i postupno približili kako nastaje, koji su uzroci i katastrofalne posljedice šumskih požara. Požari raslinja ne događaju se samo na našoj obali već istraživanja pokazuju sve veću učestalost i u kontinentalnom dijelu Hrvatske pogotovo početkom proljetnih radova pri paljenju korova i strništa.
Animirani film su izradili Hrvatsko agrometeorološko društvo udruga meteorologa, agronoma i šumara u partnerstvu s Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije.
Predavanje će održati članica Hrvatskog agrometeorološkog društva, prof. fizike Danijela Derežić svim nižim razredima u navedenim osnovnim školama.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]