NASLOVNICA / Novosti / Dan zahvalnosti za kruh i plodove zemlje

Dan zahvalnosti za kruh i plodove zemlje

14. listopada 2018.

Dana 12.10.2018. godine u našoj smo školi proslavili Dan zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Dan zahvalnosti je posebno posvećen zahvaljivanju za kruh, ali kroz njega i za svu hranu koju nam dariva Bog.

Imamo priliku prisjetiti se da sve ono što imamo potječe od darova kojima je Bog obdario našu zemlju i koje nam je povjerio da ih čuvamo i da od njih živimo i s njima i sami sudjelujemo u Njegovu djelu stvaranja. Program su, u suradnji s učiteljicom glazbene kulture Kristinom te vjeroučiteljima Sanjom i Brankom, pripremili učenici naše škole koji su pjevali, recitirali i čitali pjesme i svoje literarne radove. U programu smo se dotaknuli i volontiranja na koje pozivamo sve naše učenike, a preko njih i njihove roditelje. Pozvali smo učenike osmih razreda i njihove razrednike da tijekom godine osmisle završetak nastavne godine i svoga osnovnoškolskog obrazovanja kroz volontiranje i darivanje hrane ili drugih materijalnih sredstava osobama koje su u potrebi.

Na kraju svečanosti na zahvalnost nas je potaknuo i naš župnik, velečasni Marko Rac, koji je blagoslovio darove koje su pripremile vrijedne ruke roditelja, baka i djedova naših učenika. Nakon blagoslova učenici su darove blagovali u svojim učionicama.

vjeroučitelj Branko Maznik

04. listopada 2022.

Saziv vijeća roditelja – 6. 10. 2022.

U privitku se nalazi poziv za održavanje konstituirajuće sjednice Vijeća roditelja OŠ Đurđevac.

04. listopada 2022.

Zaziv Duha Svetoga u Odjelu za učenike s teškoćama u razvoju

U srijedu, 28.rujna 2022., učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju sa svojim su učiteljicama sudjelovali na svetoj misi […]