NASLOVNICA / Novosti / DAN TOLERANCIJE - aktivnosti u našoj školi

DAN TOLERANCIJE – aktivnosti u našoj školi

Autor: Nikola Vuković

15. studenoga 2023.

Od 1996. godine, 16. studenog se obilježava Međunarodni dan tolerancije. Taj dan je Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila danom tolerancije i pozvala svoje države članice da ga obilježavaju kako bi podigli svijest građana o važnosti poštivanja i uvažavanja različitosti. Na taj dan su države članice UNESCO-a 1995. godine usvojile Deklaraciju o načelima tolerancije kojom se ovaj dan proglašava Međunarodnim danom tolerancije.

U našoj školi već godinama ovaj dan obilježavamo kao tematski dan na način da svi učenici i učitelji kroz međupredmetnu korelaciju ostvare neku od aktivnosti primjerenu dobi učenika.

Neke od planiranih aktivnosti u našoj školi:

Razredne aktivnosti u razrednoj nastavi:

Druženje s djecom iz DV „Maslačak“; sat razrednika i sportska dvorana , integrirani radni dan, obrada lektire „Ružno pače“, igra uloga u razrednom odjelu, likovni izričaj na temu tolerancije, prijateljstva, sličnosti i razlika među ljudima, izrada plakata i zidnih novina u učionici, interpretacija teksta Harald, Antoinette Becker te razgovor na temu različitosti, aktivnosti vezane uz tekst „Vrat“ Nade Mihelčić, razgovor o filmu „Ne rugaj se“, prikazivanje spota „Nemoj mi se smijati“ te stvaralačke aktivnosti vezane uz spot, radionica za učenike „Lijepa riječ sva vrata otvara“, obrada teksta Ivane Brlić-Mažuranić „Slavka-Plavka i Anka Mrgoljanka“, modeliranje i građenje na likovnoj kulturi; „Crveni fićo“, pisanje sastavaka na temu tolerancije, „Duga različitosti“ – likovni izričaj učenika, razgovor na temu različitosti i tolerancije, prijateljstva i pomaganja, analiza UNESCO-ve definicije tolerancije i stvaralačko pisanje na temu „Imamo pravo živjeti u miru“, posjet udruzi „Mali princ“ druženje i razne aktivnosti…

Razredne aktivnosti u predmetnoj nastavi:

Radionice na temu tolerancije, izrada zidnih novina, razredne debate, pisanje sastavka ili misli na temu tolerancije, rad na tekstu „Duga“, interpretacija, razgovor, zaključci, Vennovi dijagrami tolerancije, radionica „Možemo to riješiti“, radionica na temu „Težina“, portret tolerancije, Trening životnih vještina – Odupiranje vršnjačkom nasilju, „Priče iz Vukovara“ Siniše Glavaševića- razgovor s učenicima, organizacija kviza na temu tolerancije, prijateljstva, međusobnog uvažavanja…

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content