NASLOVNICA / Novosti / DAN RUŽIČASTIH MAJICA U ODJELIMA ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

DAN RUŽIČASTIH MAJICA U ODJELIMA ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Autor:

27. veljače 2020.

Zadnje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica. Dan ružičastih majica kao ideja nastao je 2007. godine u Kanadi, kada je dječak koji je u znak podrške svojoj  majci oboljeloj od karcinoma dojke,  u školu došao u ružičastoj majici zbog čega je  bio izložen vršnjačkom nasilju. U znak potpore zlostavljanom dječaku, njegovi školski kolege su također počeli nositi ružičaste majice koje su ubrzo postale simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama.

Obilježavajući ovaj dan 26.2.2020., učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju, prvo su poslušali predavanje svojih učiteljica o vrstama nasilja, gdje i kako potražiti pomoć ukoliko postanu žrtve nasilja te na koji način oni mogu pomoći drugima. Učenici su izradili papirnate ružičaste majice s natpisima kojima su poručili stop nasilju, ruganju, svađanju, tučnjavi, vrijeđanju i ostalim oblicima nasilja.

Ostale obavijesti

29. rujna 2022.

Šahovska grupa počela s radom

Danas, 29. rujna 2022. godine, počela je s radom Šahovska grupa. Okupilo se dvadeset polaznika koji će pod vodstvom učitelja […]

29. rujna 2022.

NAJAVA: Obilježavanje Dječjeg tjedna

Idućeg tjedna u našoj školi raznim aktivnostima obilježavamo dječji tjedan. OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content