NASLOVNICA / Novosti / Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica

Autor: Nikola Vuković

22. veljače 2017.

U našoj školi tijekom cijelog dana učenici, učitelji i vanjski suradnici učili su i razgovarali o prevenciji vršnjačkog nasilja te zajedničkim programom odaslali poruku: NASILJE PRESTAJE OVDJE!

Svi učenici škole ( 698 učenika), kako u matičnoj tako i u područnim školama zajeno sa svojim učiteljima i stručnim suradnicima,  svojim radovima, porukama, videofilmovima, igrokazima, debatama i sudjelovanjem u predavanjima odaslali su poruku da nasilje treba prestati odmah i sada. Učenici razredne nastave kao i naši prijatelji iu udruge "Mali Princ" uživali su u predstavi "Kuhar i maestro", učenici petog razreda slušali su predavanje na temu vršnjačkog i elektronskog nasilja, a učenici 6c i 6d razreda slušali su predavanje na temu maloljetničke delikvencije i prevencije vršnjačkog nasilja. Predavanje su održali djelatnici PU KC-KŽ. Učenici svih razrednih odjela oslikali su veliko platno na kojem je nastala zajednička poruka – slika djece, a učenmici šestog razreda izrezali su poruke koje su zalijepili u predvorju škole. Poruke su univerzalne i svakodnevno će nas podsjećati na važnost prijateljstva, suradnje i dobre komunikacije. U kratkom programu pred prepunom dvoranom učenici su recitirali, pjevali i čitali svoje poruke na temu prijateljstva, suradnje i tolerancije. U ime Grada Đurđevca sudionicima današnje završne svećanosti obratio se prigodnim riječima gospodin Zoran Jančijev. Zajedničkim fotografiranjem završilo je obilježavanje Dana ružičastih majica.

Ostale obavijesti

23. svibnja 2022.

Upis u srednje škole

U Narodnim novinama objavljen je vremenik upisa u srednje škole. U nastavku obavijesti nalazi se vremenik za ljetni upisni rok […]

22. svibnja 2022.

Učenici osmih razreda na terenskoj nastavi u Jasenovcu i Čigoču

Učenici osmih razreda u pratnji razrednika i dviju pomoćnica u nastavi posjetili su 19. svibnja 2022. godine Spomen područje Jasenovac. […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content