NASLOVNICA / Razredna nastava / Dan očeva u PŠ Budrovac

Dan očeva u PŠ Budrovac

Autor: Antonela Carek

20. ožujka 2022.

Dan očeva obilježavamo 19. ožujka, na blagdan Svetog Josipa.

Prvi je Dan očeva obilježen još daleke 1908. godine u Americi nakon velike rudarske katastrofe u kojoj je poginulo više od 250 očeva. Jedna djevojčica koja je ostala bez oca u toj nesreći, zamolila je lokalnog svećenika da održi misu za sve njih. Ubrzo se proslava proširila i po drugim gradovima Amerike, a zatim i po cijelome svijetu. Najstariji zapis na kojem se spominje Dan očeva potječe još iz vremena starog Babilona. Pronađena je pločica na kojoj je dječak Elmesu napisao čestitku svom ocu i to prije više od 4 000 godina. Elmesu je u toj poruci svom ocu poželio dobro zdravlje i dug život.

Učenici Područne škole Budrovac željeli su svojim očevima čestitati njihov dan. U školi su uvježbali prigodne recitacije i pjesme, slikali su portret svog oca, opisivali ga i izradili poklone. Tako su im poručiti koliko ih vole i trebaju, koliko se njima ponose i koliko im znače.

Dragi očevi, budite i dalje s nama, čuvajte nas i vodite svojom ljubavlju i dobrotom kroz život.

Neka vam je sretan vaš dan, Dan očeva!

 učiteljica Olga Lazar

Ostale obavijesti

20. ožujka 2022.

Dan očeva u PŠ Budrovac

Dan očeva obilježavamo 19. ožujka, na blagdan Svetog Josipa. Prvi je Dan očeva obilježen još daleke 1908. godine u Americi […]

19. listopada 2021.

Uređenje školskog cvjetnjaka Područne škole Budrovac

Radna akcija jesenskog uređenja školskog cvjetnjaka te sadnja cvijeća u školskom dvorištu Područne škole Budrovac održana je 14. listopada 2021. […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content