NASLOVNICA / Novosti / Dan očeva

Dan očeva

Autor: Maja Šalamon Nemet

20. ožujka 2024.

„Moj je tata vitez snažan, koji je meni jako važan.“

19. ožujka, blagdan Svetog Josipa, dan je kada se slavi Dan očeva.
Prvi je Dan očeva održan još daleke 1908. godine u Americi nakon velike rudarske katastrofe u kojoj je poginulo više od 250 očeva. Jedna kći koja je ostala bez oca u toj nesreći, zamolila je lokalnog svećenika da održi misu za sve njih. Ubrzo se proslava proširila i po drugim gradovima Amerike a zatim i po cijelom svijetu.
I učenici Područne škole Budrovac željeli su svojim očevima čestitati njihov dan. U školi su uvježbali prigodne recitacije i pjesme, slikali su portret svog oca, opisivali ga te izradili poklon za njega. Sve su im to poklonili 19. ožujka 2024. tijekom misnog slavlja. Tako su im poručili koliko ih vole i trebaju, koliko se njima ponose i koliko im znače.
Dragi očevi, budite i dalje s nama, čuvajte nas i vodite svojom ljubavlju i dobrotom kroz život.

Neka vam je sretan ovaj vaš dan, Dan očeva!

Pripremila učiteljica Olga Lazar

Ostale obavijesti

22. travnja 2024.

Upis u prvi razred – privremeno izvješće

U vremenu od 8. do 22. travnja 2024. godine proveden je postupak upisa djece dorasle za upis u prvi razred […]

22. travnja 2024.

Ivan Jakupčić osvojio 6. mjesto na državnom Natjecanju iz Povijesti

Od 17. do 19. travnja  2024. u Puli je održano  25. državno Natjecanje iz povijesti za učenike osnovnih i srednjih […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content