NASLOVNICA / Novosti / Dan neovisnosti

Dan neovisnosti

08. listopada 2011.

Svim učenicima, roditeljima, učiteljima i ostalim zaposlenicima čestitamo Dan neovisnosti!

Dan neovisnosti blagdan je u Hrvatskoj koji se obilježava 8. listopada i neradni je dan. Toga dana 1991. godine Hrvatski sabor jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ. Sabor je pritom utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više kao takva ne postoji. (izvor: Wikipedia)

Ističemo kao zanimljivost i podatak da najpopularnija internetska tražilica Google također obilježava blagdan u Republici Hrvatskoj!

Google (8. 10. 2011.)

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.