NASLOVNICA / Novosti / Dan kruha u Budrovcu

Dan kruha u Budrovcu

15. listopada 2013.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac i Sirova Katalena, njihove učiteljice Olga Lazar, Marina Patačko i Martina Krajcar Baltić, roditelji učenika i svi mještani župe Budrovac obilježili su Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje tijekom misnog slavlja u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Budrovcu 13. listopada 2013.

Tijekom misnog slavlja, koje je predvodio župnik Mladen Gorupić, učenici su pjevali u pratnji orguljašice Magdalene Bavrke, recitirali o kruhu te prinosili darove zemlje i zahvaljivali se na njima, što je pripremila vjeroučiteljica Marina Barberic.

Cijela proslava bila je vrlo svečana, djeca, učiteljice i mame u narodnim nošnjama, u zraku se osjećao miris kruha i krušnih proizvoda koje su ispekle vrijedne ruke mama i baka te osjećaj zahvalnosti i Božjeg blagoslova, bogato ukrašena crkva narodnim ručnim vezom i košarama punih jesenskih plodova koje su pripremile gospođe Anđelka Peroković Lovrak i Zdenka Kovačev.

Nakon mise i blagoslova plodova zemlje, u dvorištu župnog dvora održano je druženje uz kolače i sok.

Hvala svim roditeljima učenika i ostalim župljanima na pomoći i suradnji u realizaciji proslave blagdana.

04. listopada 2022.

Saziv vijeća roditelja – 6. 10. 2022.

U privitku se nalazi poziv za održavanje konstituirajuće sjednice Vijeća roditelja OŠ Đurđevac.

04. listopada 2022.

Zaziv Duha Svetoga u Odjelu za učenike s teškoćama u razvoju

U srijedu, 28.rujna 2022., učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju sa svojim su učiteljicama sudjelovali na svetoj misi […]