NASLOVNICA / Novosti / Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Budrovcu

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Budrovcu

16. listopada 2017.

U Budrovcu, 15. listopada 2017. godine, učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac i Sirova Katalena, njihove učiteljice Olga Lazar, Silvija Topolčić i Martina Krajcar Baltić, roditelji učenika i svi mještani župe Budrovac obilježili su Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje tijekom misnog slavlja u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije.

„Nauči me skromnosti, kruhu moj..“

Tijekom misnog slavlja, koje je predvodio župnik Mladen Gorupić, učenici su pjevali u pratnji orguljaša MLadena Rogoza, recitirali o kruhu te prinosili darove zemlje i zahvaljivali se na njima, što je pripremila vjeroučiteljica Marina Barberic.

Cijela proslava bila je vrlo svečana; djeca, učiteljice i mame u narodnim nošnjama, a u zraku se osjećao miris kruha i krušnih proizvoda koje su ispekle vrijedne ruke mama i baka te osjećaj zahvalnosti i Božjeg blagoslova.

Nakon mise i blagoslova plodova zemlje, u dvorištu župnog dvora održano je druženje uz kolače i sok. Hvala svim roditeljima učenika i ostalim župljanima na pomoći i suradnji u realizaciji proslave blagdana.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]