NASLOVNICA / Novosti / Dan jabuka u PŠ Mičetinac

Dan jabuka u PŠ Mičetinac

Autor: Maja Šalamon Nemet

24. listopada 2023.

Učenici PŠ Mičetinac zajedno sa svojom učiteljicom, 20. listopada 2023. obilježili su Dan jabuka kroz integrirani nastavni dan. Dan su započeli slagalicom koja im je otkrila temu dana- jabuku. Na satu hrvatskog jezika čitali su priču „Kako su jabuke dobile zvijezdu“, opisivali jabuku te su unutar jabuke i sami potražili zvijezdu o kojoj govori priča. Kroz prezentaciju su saznali razne zanimljivosti o jabukama, čitali su izreke i naučili što se sve može proizvesti od jabuka. Zatim su dan nastavili pjevanjem pjesme „Dan jabuka“ i plesom uz tradicionalne pjesme u kojima se spominju jabuke. Slijedilo je kušanje raznih sorti jabuka koje su učenici ocjenjivali i došli do zaključka da su im sve jabuke ukusne, no ipak su se složili da im je najukusnija bila ona sorte Idared. Uz pomoć učiteljice napravili su zdravi desert kojim su se i posladili, a probali su i čips od jabuke. Koru su bacili u kantu za biootpad te se podsjetili o važnosti pravilnog odlaganja ostataka voća i povrća. Znanje o sortama jabuka koje su kušali, učenici su potvrdili kroz igru memory. Zaključili su da im je jabuka najdraže voće i da je dan je bio sladak, baš kao i jabuka.

Učiteljica Veronika Seleš

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content