NASLOVNICA / Novosti / Dan jabuka u 1. b

Dan jabuka u 1. b

Autor: Maja Šalamon Nemet

23. listopada 2023.

Svjetski dan jabuka obilježava se 20. listopada. Ove školske godine taj dan obilježen je u 1.b. razredu kroz 2 integrirana dana. Djeca su bila uključena u razne aktivnosti s ciljem da upoznaju koliko je jabuka važna i moćna namirnica. Na satu hrvatskog jezika upoznali su se s igrokazom “Kruške i jabuke”, koji su s oduševljenjem glumili. Izrađivali su likovne radove na temu jabuke, a naučili su i pjevati pjesmu Jabuko jabučice. Na satu matematike su ponovili brojeve 1, 2 i 3 uz jabuke i njihove koštice. Ples s jabukama plesali su na satu tjelesne i zdravstvene kulture i natjecali se u prenošenju jabuke. Zašto je važna izreka “Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!” , objasnili su na satu razrednika. Svaki učenik od kuće je donio jabuku koje smo izrezali te od njih napravili ukusne poslastice s medom i slatkim mrvicama. Aktivnosti koje su proveli činile su im veselje i radost te osigurale dodatno znanje o jabukama.

Učiteljica Ana Jančijev

Ostale obavijesti

06. prosinca 2023.

STEAM Escape Room u sedmim razredima

U utorak, 5. prosinca 2023., učenike 7.a, 7.b, 7.c i 7.d razreda posjetile su predstavnice Escape Rooma iz Osijeka. Učenici su sudjelovali na […]

06. prosinca 2023.

Sveti Nikola posjetio Odjel za učenike s teškoćama u razvoju

Dana 6.12.2023. godine, Odjele za učenike s teškoćama u razvoju posjetili su Sveti Nikola i Krampus, pomagači Svetog Nikole iz […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content