NASLOVNICA / Novosti / Dan jabuka u 1. b

Dan jabuka u 1. b

Autor: Maja Šalamon Nemet

23. listopada 2023.

Svjetski dan jabuka obilježava se 20. listopada. Ove školske godine taj dan obilježen je u 1.b. razredu kroz 2 integrirana dana. Djeca su bila uključena u razne aktivnosti s ciljem da upoznaju koliko je jabuka važna i moćna namirnica. Na satu hrvatskog jezika upoznali su se s igrokazom “Kruške i jabuke”, koji su s oduševljenjem glumili. Izrađivali su likovne radove na temu jabuke, a naučili su i pjevati pjesmu Jabuko jabučice. Na satu matematike su ponovili brojeve 1, 2 i 3 uz jabuke i njihove koštice. Ples s jabukama plesali su na satu tjelesne i zdravstvene kulture i natjecali se u prenošenju jabuke. Zašto je važna izreka “Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!” , objasnili su na satu razrednika. Svaki učenik od kuće je donio jabuku koje smo izrezali te od njih napravili ukusne poslastice s medom i slatkim mrvicama. Aktivnosti koje su proveli činile su im veselje i radost te osigurale dodatno znanje o jabukama.

Učiteljica Ana Jančijev

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content