NASLOVNICA / Produženi boravak / DAN IZUMITELJA U 2. RAZREDU PRODUŽENOG BORAVKA

DAN IZUMITELJA U 2. RAZREDU PRODUŽENOG BORAVKA

Autor: Klara Kuštro

12. studenoga 2020.

Jedna noga tanka i mršava, a na vrhu joj cipelica, na papiru trag ostavila, preko njega kad je prelazila. Što je to?

Hrvatski izumitelj Slavoljub Penkala davno nam je darovao taj izum koji danas svakodnevno koristimo.

Povodom Dana izumitelja učenici drugih razreda produženog boravka pretvorili su se u male izumitelje. Obilježavanje Dana izumitelja započeli smo čitanjem priče „Ada Vijugica, znanstvenica“ te pričama o Nikoli Tesli i Zrinki Tamburašev. Razgovorom u krugu promišljali smo o izumima koji su promijenili svijet. Mnogo smo razmišljali o prvom izumu na svijetu, a zatim smo pogledali i kratak video o vatri. Dan izumitelja nije prošao, a da nismo istražili i hrvatske izumitelje i izume. Aktivnost smo završili gledajući animirani film „Baltazar i leteće cipele“.

Sljedećeg dana, učenici su odabrali izumitelja te kroz kratak opis predstavili ih učenicima, a oni su morali pogoditi o kome se radi. Učenici su postali pravi mali izumitelji izradom izuma od plastelina. Pa su tako izumili vremeplov, čaroban kist, leteći mikrofon, avion koji usisava koronavirus, itd. Veselom igrom „Pictionary“ pogađali smo izume o kojima smo istraživali.

Kako smo proveli vesela dva dana možete vidjeti na fotografijama u nastavku.

Veseli pozdrav od izumitelja iz 2. razreda i učiteljice Lidije

Ostale obavijesti

08. rujna 2022.

Početak rada produženog boravka

Poštovani roditelji, obavještavamo Vas da u ponedjeljak, 12. rujna 2022. godine, krećemo s radom u produženom boravku. Rad u produženom boravku odvijat […]

24. lipnja 2022.

Zaplovimo u ljeto

Učenicima produženog boravka, mjesec svibanj i lipanj, bili su ispunjeni raznim aktivnostima. U svibnju su učenici obilježili Majčin dan tako […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content