NASLOVNICA / Produženi boravak / DAN IZUMITELJA U 2. RAZREDU PRODUŽENOG BORAVKA

DAN IZUMITELJA U 2. RAZREDU PRODUŽENOG BORAVKA

Autor: Klara Kuštro

12. studenoga 2020.

Jedna noga tanka i mršava, a na vrhu joj cipelica, na papiru trag ostavila, preko njega kad je prelazila. Što je to?

Hrvatski izumitelj Slavoljub Penkala davno nam je darovao taj izum koji danas svakodnevno koristimo.

Povodom Dana izumitelja učenici drugih razreda produženog boravka pretvorili su se u male izumitelje. Obilježavanje Dana izumitelja započeli smo čitanjem priče „Ada Vijugica, znanstvenica“ te pričama o Nikoli Tesli i Zrinki Tamburašev. Razgovorom u krugu promišljali smo o izumima koji su promijenili svijet. Mnogo smo razmišljali o prvom izumu na svijetu, a zatim smo pogledali i kratak video o vatri. Dan izumitelja nije prošao, a da nismo istražili i hrvatske izumitelje i izume. Aktivnost smo završili gledajući animirani film „Baltazar i leteće cipele“.

Sljedećeg dana, učenici su odabrali izumitelja te kroz kratak opis predstavili ih učenicima, a oni su morali pogoditi o kome se radi. Učenici su postali pravi mali izumitelji izradom izuma od plastelina. Pa su tako izumili vremeplov, čaroban kist, leteći mikrofon, avion koji usisava koronavirus, itd. Veselom igrom „Pictionary“ pogađali smo izume o kojima smo istraživali.

Kako smo proveli vesela dva dana možete vidjeti na fotografijama u nastavku.

Veseli pozdrav od izumitelja iz 2. razreda i učiteljice Lidije

Ostale obavijesti

12. veljače 2024.

Blackout poezija u knjižnici

Učenici produženog boravka 4. razreda, zajedno sa svojom učiteljicom, sudjelovali su na radionici pod nazivom “Blackout poezija u knjižnici”. Radionica […]

23. listopada 2023.

Učenici 3. i 4. razreda produženog boravka sudjelovali na likovnom natječaju Henria de Toulousea-Lautreca – „Zaplešimo“

Učenici trećeg i četvrtog razreda produženog boravka u Osnovnoj školi Đurđevac, ponosno su predstavili svoj talent i kreativnost na nedavnom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content