NASLOVNICA / Novosti / Dan edukacijskih rehabilitatora

Dan edukacijskih rehabilitatora

Autor: Lucija Sulimanec

01. ožujka 2024.

Nacionalni dan edukacijskih rehabilitatora obilježava se 1. ožujka svake godine u spomen na dan smrti profesora Tomislava Špoljara koji je početkom 20. stoljeća u Varaždinu pokrenuo osnivanje i rad prvih pomoćnih odjeljenja za učenike s teškoćama u razvoju.

Edukacijski rehabilitatori su stručnjaci za rad s djecom s teškoćama i osobama s invaliditetom koji su završili svoje školovanje na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu. Njihov cilj je zagovaranje i promicanje prava djece s teškoćama u razvoju te uklanjanje predrasuda prema djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom.

Učiteljice Marija Dautanec Božić i Marta Pintarić su osmislile i izradile brošuru koju su podijelile u Ustanovama grada Đurđevca, kako bi lokalnoj zajednici pružile što bolji uvid u rad stručnjaka edukacijske rehabilitacije.

Ostale obavijesti

22. travnja 2024.

Upis u prvi razred – privremeno izvješće

U vremenu od 8. do 22. travnja 2024. godine proveden je postupak upisa djece dorasle za upis u prvi razred […]

22. travnja 2024.

Ivan Jakupčić osvojio 6. mjesto na državnom Natjecanju iz Povijesti

Od 17. do 19. travnja  2024. u Puli je održano  25. državno Natjecanje iz povijesti za učenike osnovnih i srednjih […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content