NASLOVNICA / Novosti / Četvrtaši posjetili Našice

Četvrtaši posjetili Našice

Autor:

21. svibnja 2013.

Učenici četvrtih razreda su u ponedjeljak, 20. svibnja, putovali Slavonijom. Posjetili su Našice i Našički Markovac.

Razgledali su Zavičajni muzej Našice koji je smješten u Dvorcu grofova Pejačević. Osim što su upoznali povijest dvorca, obišli su očuvane spomen sobe koje svjedoče o životu obitelji Pejačević te vrlo bogatu etnografsku zbirku koja prikazuje unutrašnjost seljačke kuće s početka 20. stoljeća i tradicijski način života našičkog kraja. Nakon što su razgledali unutrašnjost dvorca, uslijedio je odmor uz igru u prostranom dvorištu.

Put su nastavili prema Našičkom Markovcu gdje su obišli Zoološki vrt Bizik. U njemu se nalazi stotinjak životinja iz cijelog svijeta. Uživali su u jahanju ponija, smijali se majmunima, "razgovarali" s papigama, divili se rodama koje plješću kljunom, lavovima, tigrovima, divljim mačkama i drugim životinjama, a oni hrabriji držali su i zmije.

Puni dojmova, zaključili su da je bilo lijepo, veselo i poučno.

Ostale obavijesti

06. prosinca 2021.

Projekt Čitamo i zabavljamo se u obitelji

U drugom polugodištu krenut će ostvarivanje projekta Čitamo i zabavljamo se u obitelji, a to je nastavak aktivnosti u Godini […]

04. prosinca 2021.

Školski filantropski klub proveo humanitarnu akciju

Naša škola i Školski filantropski klub Izvor dobrote organizirali su humanitarnu akciju od 29. studenoga do 1. prosinca ove godine. […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content