NASLOVNICA / Novosti / Četvrtaši posjetili Našice

Četvrtaši posjetili Našice

Autor:

21. svibnja 2013.

Učenici četvrtih razreda su u ponedjeljak, 20. svibnja, putovali Slavonijom. Posjetili su Našice i Našički Markovac.

Razgledali su Zavičajni muzej Našice koji je smješten u Dvorcu grofova Pejačević. Osim što su upoznali povijest dvorca, obišli su očuvane spomen sobe koje svjedoče o životu obitelji Pejačević te vrlo bogatu etnografsku zbirku koja prikazuje unutrašnjost seljačke kuće s početka 20. stoljeća i tradicijski način života našičkog kraja. Nakon što su razgledali unutrašnjost dvorca, uslijedio je odmor uz igru u prostranom dvorištu.

Put su nastavili prema Našičkom Markovcu gdje su obišli Zoološki vrt Bizik. U njemu se nalazi stotinjak životinja iz cijelog svijeta. Uživali su u jahanju ponija, smijali se majmunima, "razgovarali" s papigama, divili se rodama koje plješću kljunom, lavovima, tigrovima, divljim mačkama i drugim životinjama, a oni hrabriji držali su i zmije.

Puni dojmova, zaključili su da je bilo lijepo, veselo i poučno.

Ostale obavijesti

19. veljače 2024.

Stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika

Prvi dan drugog dijela zimskog odmora učenika u Osnovnoj školi Đurđevac bilo je radno za učitelje i stručne suradnike Osnovne […]

16. veljače 2024.

Prezentacija s roditeljskog sastanka 15. veljače 2024.

U četvrtak, 15. veljače 2024. godine pedagog škole održao je predavanje za roditelje djece dorasle za upis u prvi razred […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content