NASLOVNICA / Novosti / Blagdan sv. Florijana - Dan vatrogasaca

Blagdan sv. Florijana – Dan vatrogasaca

Autor: Danijel Domišljanović

05. svibnja 2023.

Dana  4.5.2023.  povodom blagdana Sv. Florijana ujedno i zaštitnika vatrogasaca, vatrogasciJavne Vatrogasne Postaje (JVP) Đurđevac, organizirali su dane otvorenih vrata. Učenici polaznici likovne grupe OŠ Đurđevac sa svojim mentorom Zoranom Vidakovićem od jutra su crtali stripove na temu svih djelatnosti vatrogasaca: spašavanje ljudi, poplava, požari, spašavanje životinja, spašavanje imovine.

Zapovjednik JPV Đurđevac Matija Markešić pozdravio je prisutne učenike te im održao uvodno predavanje o djelatnostima vatrogasaca. Učenici su nakon održanog predavanja krenuli s crtanjem stripova. Vatrogasci su za učenike pripremili: cijeli vozni park da učenici mogu vidjeti vozila i opremu, stolove, potreban pribor za rad, vatrogasne brošure te naravno okrepu za učenike. Spremno su odgovarali na sva učenička pitanja o vatrogasnim djelatnostima.  U sklopu dana otvorenih vrata vatrogasce su posjetili učenici drugih razreda OŠ Đurđevac sa svojim učiteljicama, vrtićke skupine sa svojim odgajateljicama te gradonačelnik Hrvoje Janči i ravnatelj škole Danijel Domišljanović. Vatrogasci su demonstrirali gašenje vatre vodom i pjenom. Učenicima je bilo zabavno gledati sve demonstracije te su se također kasnije i igrali u pjeni. Polaznici likovne grupe završili su svoje stripove, koje je ocjenjivalo stručno povjerenstvo u sastavu: Senka Pavešić, Silvija Topolčić i Danijel Domišljanović. Nakon izbora najboljih stripova rezultate je pročitala predsjednica stručnog  povjerenstva Senka Pavešić. Nagrađeni učenici su: 1. mjesto Ilija Petar Sinjeri Horvat, 2. mjesto Tea Josipović i 3. mjesto Kalo Sabolić. Nagradu struke – nagrađeni rad koji su izabrali zaposlenici JVP-a Đurđevac pripala je Idori Lopar. Sve nagrade za izabrane učenike osigurali su vatrogasci JVP-a Đurđevac.

Vijest napisala: Petra Čeko, 7.e

Ostale obavijesti

27. svibnja 2024.

Predstava Internet genijalci

Dana 27. svibnja učenici od 1. do 4. razreda povodom Dana škole gledali su predstavu po imenu Internet genijalci koju […]

27. svibnja 2024.

Terenska nastava petih razreda u Osijeku

U petak, 24. svibnja 2024., učenici 5. A, 5. B, 5. C i 5. D razreda u pratnji svojih razrednica […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content