NASLOVNICA / Novosti / Bit ću pekar ...

Bit ću pekar …

Autor: Maja Šalamon Nemet

12. listopada 2023.

„Ruke mijem, brašno sijem, kapica na glavi,
mijesim tijesto tako vješto, ja sam pekar pravi!
Peć se žari, u nju stavim kruščiće po redu,
kora glatka bit će slatka, kad je djeca jedu!“


Na jedan dan, učenici Područne škole Budrovac i njihova učiteljica Olga Lazar, pretvorili su se u male pekare. Povodom Dana kruha i zahvale za plodove zemlje, 12. listopada 2023. u goste su pozvali gospođu Danicu Lovrak, baku učenice Sofije koja ih je poučila kako se prave krušni proizvodi i kruh.
Baka Danica pričala je kako se nekada pekao kruh u krušnoj peći, kako se u vodenici mljelo žito u brašno te od kakvog se sve brašna mijesi tijesto za kruh. Zamijesila je tijesto te su učenici s radošću oblikovali vlastita peciva koja su zatim i ispekla. Pečeno i mirisno pecivo mamilo ih je da ga što prije kušaju. Nakon poduke i rada, užitak je bio pojesti pletenice i pužiće koje su sami napravili. Uz osmijeh, zahvalili su se baki Danici na nezaboravnoj poduci i punim trbuščićima. Tko zna, možda će netko od njih, jednog dana zaista postati pekar.
Pripremila Olga Lazar, učiteljica PŠ Budrovac

Ostale obavijesti

15. travnja 2024.

Kviz znanja povodom Noći knjige

Povodom ovogodišnje Noći knjige organiziramo školski kviz znanja! Tom prigodom organizirana je i prigodna prodaja otpisanih knjiga po simboličnim cijenama. […]

12. travnja 2024.

Natječaj “Podravina u stihovima”

Objavljujemo 11. Natječaj “Podravina u stihovima” za mlade pjesnike u kojem sudjeluju učenici viših razreda. Svi učenici pišu pjesme na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content