NASLOVNICA / Novosti / Bit ću pekar ...

Bit ću pekar …

Autor: Maja Šalamon Nemet

12. listopada 2023.

„Ruke mijem, brašno sijem, kapica na glavi,
mijesim tijesto tako vješto, ja sam pekar pravi!
Peć se žari, u nju stavim kruščiće po redu,
kora glatka bit će slatka, kad je djeca jedu!“


Na jedan dan, učenici Područne škole Budrovac i njihova učiteljica Olga Lazar, pretvorili su se u male pekare. Povodom Dana kruha i zahvale za plodove zemlje, 12. listopada 2023. u goste su pozvali gospođu Danicu Lovrak, baku učenice Sofije koja ih je poučila kako se prave krušni proizvodi i kruh.
Baka Danica pričala je kako se nekada pekao kruh u krušnoj peći, kako se u vodenici mljelo žito u brašno te od kakvog se sve brašna mijesi tijesto za kruh. Zamijesila je tijesto te su učenici s radošću oblikovali vlastita peciva koja su zatim i ispekla. Pečeno i mirisno pecivo mamilo ih je da ga što prije kušaju. Nakon poduke i rada, užitak je bio pojesti pletenice i pužiće koje su sami napravili. Uz osmijeh, zahvalili su se baki Danici na nezaboravnoj poduci i punim trbuščićima. Tko zna, možda će netko od njih, jednog dana zaista postati pekar.
Pripremila Olga Lazar, učiteljica PŠ Budrovac

Ostale obavijesti

06. prosinca 2023.

STEAM Escape Room u sedmim razredima

U utorak, 5. prosinca 2023., učenike 7.a, 7.b, 7.c i 7.d razreda posjetile su predstavnice Escape Rooma iz Osijeka. Učenici su sudjelovali na […]

06. prosinca 2023.

Sveti Nikola posjetio Odjel za učenike s teškoćama u razvoju

Dana 6.12.2023. godine, Odjele za učenike s teškoćama u razvoju posjetili su Sveti Nikola i Krampus, pomagači Svetog Nikole iz […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content