NASLOVNICA / Novosti / Sat humanosti

Sat humanosti

Autor:

25. svibnja 2016.

Učenici prvih razreda su 24.5.2016. zajedno sa svojim učiteljicama V. Šijak,  M. Matić i B. Bionda prisustvovali satu humanosti u prostoru Gradskog društva Crvenog križa Đurđevac. Učenike su dočekale predsjednica društva Branka Stipović, ravnateljica Marina Perica i voloneke  Marta Kolar i Božica Posavec. Gospođa Stipović je učenike ukratko upoznala s radom društva.

Nakon razgledavanja prostorija društva, učenicima je  ekipa mladeži iz đurđevačke gimnazije prikazala postupak reanimacije (oživljavanja)  na medicinskoj lutki, a ekipa podmlatka iz đurđevačke osnovne škole nekoliko načina pružanja prve pomoći kod različitih ozljeda. Nekoliko učenika prvih razreda je isto tako pokušalo izvesti postupak reanimacije na lutki. Na kraju je gospođa Stipović članicama ekipe podmlatka uručila priznanja za sudjelovanje na Gradskom natjecanju iz prve pomoći i svi su se  počastili slatkišima. Ovaj sat humanosti i posjet Gradskom društvu Crvenog križa Đurđevac  je za učenike dio Kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanja.

Ostale obavijesti

19. lipnja 2026.

Višednevna terenska nastava sedmaša

Učenici 7. A, 7. B, 7. C i 7. D sa svojim razrednicama Antonelom Carek, Majom Mlinarić Horvat, Elenom Zobunđija […]

17. lipnja 2026.

Završetak nastavne godine za pomoćnike u nastavi

Osnovna škola Đurđevac kao partner gradu Đurđevcu zapošljava 16 pomoćnika u nastavi i 1 stručno komunikacijskog posrednika za 18-ero djece […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost