„Papir – naš prijatelj“ naziv je projekta kojeg provode učenici 2.d razreda u sklopu nagradnog natječaja „Mali ekolozi – velike nagrade“.
Naš je zadatak osmisliti i provesti projekt vezan uz zaštitu okoliša i prirode u svojoj školi i/ili sredini u kojoj živimo. Nakon što nam je prijavljeni projekt odobren od strane organizatora, krenuli smo u realizaciju aktivnosti koje smo planirali. Odabrali smo kategoriju OTPAD – papir.

Za vrijeme trajanja projekta prikupljat ćemo papir koji ćemo reciklirati, zbrinuti i korisno upotrijebiti kroz niz radionica i aktivnosti.
Pozivamo sve učenike i djelatnike naše škole te sve građane da nam se pridruže u prikupljanju papira te na taj način šire i promiču ekološku osviještenost. U učionicama i predvorju škole i knjižnice bit će postavljene kutije za odlaganje papira.


NAPOMENA: prikupljamo isključivo papir iz časopisa, letke, prospekte, kataloge.
Papir ćemo prikupljati do kraja travnja.
Zahvaljujemo svima koji će podržati naš projekt i zajedno s nama korisno djelovati za okoliš te osvijestiti važnost razvrstavanja i recikliranja otpada!
Učenici 2.d razreda i učiteljica Ana Mlinjarić
23. lipnja 2026.
Danas smo sudjelovali na projektnom sastanku u Zalaegersegu u sklopu projekta G.A.T.E. HUHR, na kojem je prisustvovalo 11 učitelja iz […]
19. lipnja 2026.
Učenici 7. A, 7. B, 7. C i 7. D sa svojim razrednicama Antonelom Carek, Majom Mlinarić Horvat, Elenom Zobunđija […]