Učenike 1. d razreda, 9. travnja 2014., posjetila je stomatologinja Jelena Perica. Predavanje je vezano uz zdravstveni odgoj učenika i dio je realizacije projekta MOJI ZDRAVI ZUBI u cilju očuvanja oralnog zdravlja, a time i zdravlja uopće.
U svrhu očuvanja oralnog zdravlja djece od izuzetnog je značaja ova posjeta stomatologinje. Cilj posjete bio je upoznati učenike sa stomatološkim pregledom i posebno ukazati na važnost pravilne higijene i redovnog odlaska stomatologu. Ova posjeta ujedno ima važnu ulogu u prevenciji straha i tjeskobe od doktora stomatologa.
Stomatologinja je na zanimljiv i pristupačan način objasnila ulogu i doprinos stomatologa u očuvanju zdravlja zubi, naglasila je važnost higijene usta i zubi te je objasnila što je karijes i kako ga spriječiti. Saznali su koja je hrana štetna za zube i koliko je pravilna prehrana važna za njih, kao i za cjelokupno zdravlje. Zatim je, uz pomoć makete, objasnila kako se pravilno četkaju zubi, a što su učenici i isprobali na vlastitim zubima.
Zahvaljujemo dr. med. dent. Jeleni Perici na poučnom predavanju.











23. lipnja 2026.
Danas smo sudjelovali na projektnom sastanku u Zalaegersegu u sklopu projekta G.A.T.E. HUHR, na kojem je prisustvovalo 11 učitelja iz […]
19. lipnja 2026.
Učenici 7. A, 7. B, 7. C i 7. D sa svojim razrednicama Antonelom Carek, Majom Mlinarić Horvat, Elenom Zobunđija […]