NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Književni susret sa Silvijom Šesto
Autor:
15. studenoga 2018.
Povodom Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi gostovala je poznata hrvatska književnica Silvija Šesto. Na zanimljivom književnom susretu sudjelovali su učenici od 1. do 8. razreda.
Silvija Šesto govorila je o svome životu, književnome stvaranju, o Hrvatskom društvu književnika za djecu i mlade (“klub prvih pisaca”), udruzi u kojoj je jedna od osnivačica i trenutna predsjednica. Predstavila je i svoje romane za djecu i mladež, a ponajviše je govorila o romanu Bum Tomica koji ima već četiri nastavka.
Učenici su aktivno sudjelovali na susretu svojim vrlo zanimljivim pitanjima. Silvija Šesto je i nagradila jednoga učenika koji je točno odgovorio na „nagradno“ pitanje. Učenik je dobio roman Bum Tomica s posvetom autorice.
Književnica je na kraju u knjizi utisaka naše škole napisala da joj je u našoj školi bilo izuzetno zanimljivo i zabavno te da je bila oduševljena učeničkim pitanjima.




14. lipnja 2026.
Viktor Jakubovskij, učenik 2. c razreda je i ove godine ponio titulu najčitača OŠ Đurđevac. U prvom razredu pročitao je […]
27. svibnja 2026.
U knjižnici su izložene OTPISANE knjige (lektirni naslovi, slobodni fond, slikovnice). Prema Pravilniku o zaštiti, reviziji i otpisu knjižnične građe […]