NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava u Istru

Terenska nastava u Istru

Autor: Nikola Vuković

08. lipnja 2011.

Učenici 6c i 6d razreda i njihovi razrednici ostvarili sadržajnu nastavu u Istri.

38 učenika i dvoje razrednika, Bernarda Žibreg i Nikola Vuković ostvarili su cjelodnevnu terensku nastavu u Istri. Prvo odredište bio je najmanji grad na Svijetu – Hum. Učenici su upoznali arhitekturu i značenje ovog malog grada. Isto tako saznali su mnoge povijesne detalje o gradu Humu i ovom dijelu Istre. Nakon toga upoznali su Aleju glagoljaša koja se proteže uz cestu prema Roču. Nastavak puta bio je prema Motovunu. Podno brijega zaustavljen je autobus, a učenici i razrednici nastavili su pješice strmim uličicama i na taj način upoznali grad Motovun. Učenike je oduševio prekrasan pogled i panorama sa zidina. Uslijedila je vožnja dolinom rijeke Mirne pri čemu su učenici vidjeli mnoge maslinike i vinograde po kojima je poznata Istra. Dva sata učenici su proveli u poznatom Dino-parku u Funtani gdje su uživali gledajući predstavu i razgledavajući park u kojem su postavljeni dinosauri.Poslijepodnevni dio terenske nastave bio je na bazenima hotela Dijamant. Nakon kupanja, zabave i odmora učenici su razgledali središte grada Poreča i uživali su prekrasnom sunčanom popodnevu. Vožnja autobusom do Đurđevca protekla je u zabavi, pjesmi i druženju.

Ostale obavijesti

01. prosinca 2021.

Šahisti osvojili 2. mjesto na županijskom prvenstvu!

U utorak, 30. studenog 2021. godine, u Svetom Ivanu Žabnu je održano Županijsko prvenstvo osnovnih škola Koprivničko-križevačke županije u šahu. […]

26. studenoga 2021.

NAJAVA: Volonterska akcija

Školski filantropski klub „IZVOR DOBROTE“ Osnovna škola Đurđevac POZIV ZA UKLJUČIVANJE U VOLONTERSKU AKCIJU Poštovani, U sklopu rada Školskog filantropskog […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content