NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava u Istru

Terenska nastava u Istru

Autor: Nikola Vuković

08. lipnja 2011.

Učenici 6c i 6d razreda i njihovi razrednici ostvarili sadržajnu nastavu u Istri.

38 učenika i dvoje razrednika, Bernarda Žibreg i Nikola Vuković ostvarili su cjelodnevnu terensku nastavu u Istri. Prvo odredište bio je najmanji grad na Svijetu – Hum. Učenici su upoznali arhitekturu i značenje ovog malog grada. Isto tako saznali su mnoge povijesne detalje o gradu Humu i ovom dijelu Istre. Nakon toga upoznali su Aleju glagoljaša koja se proteže uz cestu prema Roču. Nastavak puta bio je prema Motovunu. Podno brijega zaustavljen je autobus, a učenici i razrednici nastavili su pješice strmim uličicama i na taj način upoznali grad Motovun. Učenike je oduševio prekrasan pogled i panorama sa zidina. Uslijedila je vožnja dolinom rijeke Mirne pri čemu su učenici vidjeli mnoge maslinike i vinograde po kojima je poznata Istra. Dva sata učenici su proveli u poznatom Dino-parku u Funtani gdje su uživali gledajući predstavu i razgledavajući park u kojem su postavljeni dinosauri.Poslijepodnevni dio terenske nastave bio je na bazenima hotela Dijamant. Nakon kupanja, zabave i odmora učenici su razgledali središte grada Poreča i uživali su prekrasnom sunčanom popodnevu. Vožnja autobusom do Đurđevca protekla je u zabavi, pjesmi i druženju.

Ostale obavijesti

27. ožujka 2023.

“Ljubičasti dan”-fotogalerija

Tijekom današnjeg dana učenici naše škole zajedno s učiteljima prigodno su obilježili “Ljubičasti dan” -dan podrške osobama oboljelih od epilepsije. […]

25. ožujka 2023.

Debata u OŠ Molve

U petak, 24.3.2023. učenici naše škole Paola Šestak, Luka i Karlo Sabolić, Mia Robotić i Petra Čeko posjetili su – […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content